Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

09-02-2016 - Telegram adopcyjny

9 luty 2016 r. 

Od połowy grudnia 2015 r. do dnia dzisiejszego w nowych domach zamieszkali:

1. Pies Merfi – żywy dowód na to, że napęd na cztery łapy jest przereklamowany i można cieszyć się życiem nawet po amputacji przedniej kończyny. Piesek przeszedł długą drogę z wieloma zakrętami, ale pokonał swe lęki i ostatecznie zamieszkał w pięknej okolicy u dobrych ludzi.

2. Kot Tygrys – podopieczny zaprzyjaźnionej lek. wet.która zaopiekowała się kotkiem i znalazła mu dom.

3. Kot Billy – kotek, który przepraszał, że żyje, spał w najciemniejszym kącie kociarni, dawał innym kotom skakać sobie po głowie znalazł kochającą rodzinę, u której jest kochanym jedynakiem, księciem własnej kanapy 🙂

4. Pies Bobiś – małe jest piękne niezależnie od wieku. Bobiś przetrwał trudy przytuliskowego życia i w okolicy Gwiazdki dostał od losu to, co należy się wszystkim istotom – własny kąt i kochających opiekunów.

5. Pies Benji – wspaniała metamorfoza z wycofanego, przerażonego stworzenia do psa pozytywnie reagującego na kontakt z człowiekiem i światem. Przypadek Benjiego, podobnie jak wiele innych motywuje do działania i utwierdza w przekonaniu, że warto.

6. Kotka June – sama wyprosiła sobie dom. Kicia mieszkała na ogrodzie jednej z nas, lecz na Sylwestra, w obawie przed hukami, zabrałyśmy ją do kociarni, skąd kilka dni później pojechała do nowego domu, w którym zyskała imię Pina.

7. Kotka Elenka – znalazła kochający dom i ma teraz swojego własnego psa Timmiego, któremu podjada chrupki.

8. Kotka Filipinka – pojechała do domu tymczasowego i … sami wiecie :). Swoim urokiem osobistym zamieniła DT na DS.

9. Kotka Missy – no i znów… ah te domy tymczasowe 🙂

10. Kotka Melka – została szczęśliwą mieszkanką Dolnej Wildy.

11. Kotka Gerda – Gerda adoptowana była dwukrotnie. W pierwszym domu się po prostu nie odnalazła, nie wyszła spod szafy przez tydzień. W obawie o zdrowie kota, zabrałyśmy kicię z powrotem. Kilka tygodni później zgłosiła się kolejna rodzina. Z wielkimi obawami oddałyśmy kicię do adopcji, lecz w nowym domku Gerda ani myślała chować się pod szafę. Po prostu tym razem była u siebie 🙂 Sama wybrała.

12. Kotka Pętelka – coś wyżej wspominałam o silnej woli domów tymczasowych 🙂 Tymczas Pętelki również uległ urokowi kotki.

13. Pies Biluś – choć sam nie widzi nic a nic, to daje przykład wszystkim wokół, że warto widzieć świat w jasnych barwach. Radość, otwartość, pewność siebie – dzięki tym cechom nasz mikrokaukazik zdobywał serca wszystkich, których spotkał na swej drodze. Droga ta doprowadziła go w końcu do tych, którzy już go nie opuszczą.

14. Kotka Luka – pojechała do nowego domu razem z niżej wspomnianym Dino.

15. Kot Dino – pojechał do nowego domu z wyżej wspomnianą Luką 🙂

16. Kotka Zuzia – w nowym domu próbuje ustalić hierarchię z rezydentką Marysią. Kciuki za dziewczynki i ich relacje !

17. Kot Pazurek – Pazurek wraz z siostrą Myszką oszukali przeznaczenie. Dzieciaki wygrały z panleukopenią, śmiertelną chorobą wirusową i w nagrodę znalazły wspaniałe domki.

18. Kotka Myszka – j.w.

19. Pies Tango – to była miłość od pierwszego wejrzenia. Młodociany przystojniak, z którym każdy poszedłby w tango, w końcu znalazł partnerów do swojego tańca. Bardzo cieszymy się, że kolejny pies porzucony przez jednych ludzi, wzbogaci życie innych.

20. Suczka Tosia – mały dzieciak nie czekał długo na dom, z resztą co się dziwić, z taką urodą 🙂

21. Kotka Jaśmina – zamieszkała pod Poznaniem i ma teraz dwóch małych człowieków do miziania.

22. Kotka Megan – nasza kociarniana rezydentka też doczekała się nowego domku w nowym roku. Megi długo czekała by ktoś docenił jej czar i kolorowy nosek. Udało się!

23. Kotka Dixi – znaleziona pod Termami w Tarnowie długo nie czekała na nowy dom. Urokiem osobistym podbiła serca rodziny z Plewisk i już grzeje dupkę w domowych pieleszach.

24. Pies Alex – długie oczekiwanie na odmianę losu zostało zwieńczone sukcesem. Kilka miesięcy spędzonych w przytulisku nie złamało naszego bohatera, który cierpliwie czekał aż trafią na niego ci, z którymi spędzi swoje życie. Doczekał się i od kilku dni wiedzie szczęśliwe życie w towarzystwie zauroczonych nim ludzi i kotki, która swego czasu też wyfrunęła spod skrzydeł FGZ.

25. Suczka Blondie – pies o najmilszym wyrazie pyska na świecie! Zawsze uśmiechnięta, grzeczna, ale też skora do zabawy i – oczywiście – przytulania:) Blondie zamieniła wyścieloną słomą budę w przytulisku na mięciutkie legowisko oraz wyłożony dywanami salon i coś nam mówi, że dobrze jej z tym 😉

26. Suczka Muszka (opis niżej na fanpagu)

27. Kotka Manilka – Manilka do nowego domku pojechała wraz z koleżanką Nutką. W nowym domu trochę choruje, jednakże opiekunowie zapewniają jej najlepszą opiekę z możliwych.

28. Kotka Nutka – Nutka pojechała do nowego domku wraz z wyżej wspomnianą Manilką.

29. Suczka Rita – maleństwo o ogromnym uroku osobistym, któremu trudno jest się oprzeć. Zamieszkała w licznym kocim gronie, z którym świetnie się dogadała od pierwszego dnia.

Cieszymy się !!!
Powodzenia w nowych domach 

(Na zdjęciu Tango ze swoim człowiekiem.)