Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Borys w poniedziałek ma operację i pilnie potrzebuje domu tymczasowego

10 marca 2016 r. 

Pisałyśmy już wam o kocie Borysie – kocie, który został złapany przypadkowo ale, jak się później okazało, chyba nieprzypadkowo wszedł do klatki łapki.

Kot potrzebował pomocy, bo jego lewa tylna łapa jest zdeformowana i niesprawna. Jakiś wypadek z przeszłości spowodował nieprawidłowe zrośnięcie się kości. Borys porusza się z trudem – zdaje się, że ta łapa przeszkadza mu- zastanawiamy się jak radził sobie tyle czasu na wolności. Po kilku tygodniach obserwacji kocurka podjęliśmy decyzje o amputacji łapy.
Zabieg już w poniedziałek 14 marca, ale problem w tym, że Borys nie ma gdzie pójść po zabiegu.
Aktualnie jest w naszej kociarni, ale nie odnajduje się wśród tak licznej gromady kotów. Jest kotem spokojnym i nie dominującym. Siedzi przerażony w kąciku od tygodnia, nie wychodzi, boi się wyciągniętej ręki, innych kotów, załatwia się pod siebie ze strachu – jest kłębkiem nieszczęścia.
Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu tymczasowego. Po operacji Borys będzie miał założony kołnierz, żeby nie rozgryzał szwów. Będzie musiał na nowo nauczyć się chodzić na 3 łapach. To nie będzie łatwy okres w jego życiu i dlatego szukamy pomocy dla niego.

W kociarni nie jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiedniej opieki i całodobowego monitorowania jego stanu po zabiegu. Może znajdzie się ktoś kto zaopiekuje się Boryskiem? Może ktoś posiada doświadczenie z trójłapkami?

Prosimy o pomoc!
Prosimy o udostępnianie!

Dowiedz się więcej o Borysie >>