Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dżidżi i Kocio szukają domu tymczasowego

12 lipca 2016 r. 

Niecałe dwa miesiące temu, dokładnie 21 maja w Witkowie za Wrześnią na ogródkach działkowych pewna Pani znalazła mokre kocie noworodki leżące na środku alejki, w kałuży.

Wzięła kotki, osuszyła, ogrzała i zadzwoniła po pomoc do jednej z naszych wolontariuszek, Joasi, która stanęła na rzęsach by znaleźć, za pośrednictwem Facebooka, osobę, która zechciałaby podjąć się opieki nad maleństwami.
Na apel o pomoc zamieszczony przez Joasię odpowiedziała Pani Justyna, która tej samej nocy zorganizowała transport noworodków, do Poznania, do siebie. Kociaki jechały na podgrzewanych matach, a w domku tymczasowym czekało już na nie ciepłe kocie mleczko.

Tego dnia Pani Justyna rozpoczęła piękną i trudną walkę o życie maluchów. Karmienie noworodków to wstawanie co 1,5 godziny, ciągła uwaga, masowanie brzuszków po jedzeniu aby kotki się wypróżniły.

Mało tego, oprócz kociaczków Pani Justyna karmiła równolegle kunę – sierotkę, adoptowanego pieska i jeże pigmejskie, które hoduje.

Dziś kociaki są już samodzielne, a Pani Justyna nie może dłużej opiekować się dzieciakami. Teraz w sezonie trafiają do niej osierocone jeżyki ogrodowe, którym Pani Justyna pomaga przeżyć. Czas by kociaki znalazły nowe domy tymczasowe (lub stałe).

Obydwa kotki to rozkoszne chłopaczki ♥
Zachęcamy!

Dowiedz się więcej o Kocio >>

Dowiedz się więcej o Dżidżi >>