Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Mały Frank walczy o życie po wypadku. Prosimy o wsparcie...

5 lipca 2016

Nowy dzień w Fundacji, pobudka, o 6 rano telefon: „Na środku ulicy leży maleńki kotek, nie rusza się, nie otwiera oczu tylko piszczy.” Pierwsza myśl – pewnie jest to mały, ledwo urodzony ślepy kociak, którego mama zgubiła przenosząc go w nowe miejsce. W między czasie na miejsce przyjechała Straż, która myśląc, że to kilkudniowy ślepy kotek zaoferowała, zgodnie z prawem i możliwościami ustawy, zawiezienie kotka na eutanazję. Jednak Pan dzwoniący nie zgodził się na tą opcję i dalej do nas dzwonił. Nasza wolontariuszka, prawie w piżamie, pojechała na miejsce, gdzie okazało się, że maluch to już nie taki maluch, a na pewno nie kilkudniowe ślepe kocię, a jego zamknięte oczy są rezultatem wycieńczenia.

Kociak został odwieziony do kliniki, gdzie stwierdzono, że ma około 6/7 tygodni. Najprawdopodobniej został „szturchnięty” przez samochód, ma pękniętą kość jarzmową, obite płucka, trochę potłuczeń i otarć, jest bardzo osłabiony. Został na obserwacji w klinice, ale jeżeli dojdzie do siebie i nie będzie komplikacji, to pojutrze będziemy mogli go zabrać….i to jest ta dobra wiadomość … ta zła jest taka, że nie mamy dokąd!
Jak zwykle pilnie więc poszukujemy domu tymczasowego dla małego Franka!
No i prosimy o wsparcie finansowe dla malucha, bo sami widzicie, że mimo, iż zaklinałyśmy się kilka dni temu, że nie przejmujemy nowych kotów, codziennie przybywają do nas kolejne biedy, każda w stanie wymagającym natychmiastowej hospitalizacji i/lub operacji, a razem z nimi przybywają kilkutysięczne rachunki.

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Tytuł: Frank

Dowiedz się więcej o Franku >>