Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Mała Pchła walczy o życie

1 lipca 2016

WSTĘP

Panleukopenię da się pokonać. Udaje się, rzadko, bardzo rzadko, ale czasem się udaje. Wszystko zależy od szybkości reakcji, odpowiedniej, doświadczonej opieki, podania leków, szybkiego wykrycia choroby i siły kociego organizmu. Większość kotów zarażonych wirusem umiera, ale nasza Pchła chyba nie należy do większości 😉 Nie chcemy zapeszać, boimy się wręcz pisać, ale kluczowe pierwsze trzy doby od momentu pojawienia się widocznych objawów choroby mamy za sobą, a kicia żyje 

FAKTY MEDYCZNE

Trzecią dobę spędza pod opieką zespołu całodobowej lecznicy, gdzie jest monitorowana w dzień i w nocy, gdzie reagują na jej skoki temperatury (miewa 37 stopni) i biegunki. Kicia odzyskuje apetyt, nie wymiotuje jedzeniem jak dnia pierwszego, a jej kupka ma już konsystencję pasty (nie wody jak wcześniej).

DYWAGACJE NATURY MORALNEJ

Pod pierwszym postem o Pchełce kilka osób zapytało o sens ratowania kociaka, którego porzuciła matka i który jest nosicielem wirusa w większości przypadków śmiertelnego.
Uwierzcie nam, i my się często zastanawiamy gdzie jest granica reanimacji zwierzaka, kiedy ingerować w decyzje matki natury, a kiedy nie, często się nawet spieramy wewnątrz organizacji, ale odpowiedź daje nam spojrzenie w oczy żyjącej istoty, którą mamy ratować. Spojrzenie duszy w duszę. Wolontariusze naszej fundacji odrzucają antropocentryzm wierząc, że nasze życie jest warte tyle samo co życie zwierząt. Cierpienie to cierpienie, ból to ból, nie ważne czy ludzki czy zwierzęcy. Skoro dostępne są narzędzia do ratowania tegoż życia tj. leki, pieniądze i wiedza lekarzy, to czemu nie spróbować? Wiemy, że się nie opłaca. Bez wątpienia walka o to małe kocie życie to rozrzutność, niegospodarność i decyzja nieekonomiczna. Ale to nie jest żadne kryterium w sprawie. Ciekawe jesteśmy Waszego zdania 🙂

PODSUMOWANIE

Dziękujemy za wsparcie w postaci ciepłych myśli i pieniędzy. Prosimy o jeszcze bo ta walka sporo kosztuje 🙂 Nerwów i pieniędzy.

Fajnie, że jesteście z nami 🙂

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto: 04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Tytułem: Kotka Pchła

Dowiedz się więcej o kotce Pchełce >>