Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

bieg dla zasluzonych

5 września 2016 r.

Kochani, w ten weekend zapraszamy Was do Leszna na:

„I OGÓLNOPOLSKI BIEG ZWIERZĄT PRACUJĄCYCH W SŁUŻBACH MUNDUROWYCH I RATOWNICZYCH
BIEG DLA ZASŁUŻONYCH 2016 i towarzyszący mu festyn rodzinny”

BIEG DLA ZASŁUŻONYCH

W sobotę 10 września 2016 roku Stowarzyszenie Byłych Funkcjonariuszy Służb Mundurowych i Ratowniczych „Pamiętamy Skąd Jesteście” organizuje na Lotnisku w Lesznie I Ogólnopolski Bieg Funkcjonariuszy Służb Mundurowych i Ratowniczych wraz ze Zwierzętami Pracujących w Służbach – Bieg dla Zasłużonych 2016.
Bieg dla Zasłużonych to całodniowa impreza kulturalno-sportowa. Spodziewamy się uczestnictwa około 10 000 widzów z całego kraju, a w szczególności z Wielkopolski. Na terenie Festynu powstanie specjalne miasteczko służb mundurowych, w którym zaprezentują się przedstawiciele różnych środowisk mundurowych.
Festyn ten to przede wszystkim hołd dla zwierząt pracujących w służbach mundurowych i ratowniczych. Codziennie w Polsce setki wyszkolonych psów i koni przykładają się do polepszenia życia i bezpieczeństwa nas – obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Bieg dla Zasłużonych ma na celu podkreślenie ich znaczenia i uświadomienie szerokiemu społeczeństwu, jak wielki wkład w nasze życie mają zwierzęta pracujące w służbach mundurowych.
Wydarzenie to będzie jednocześnie symbolicznym otwarciem pierwszego w Polsce domu dla zwierząt pracujących w służbach „Zasłużyliśmy – Ostoja Emerytów”.

FESTYN

Bieg dla Zasłużonych jest integralną częścią Festiwalu, na którym obok licznych gwiazd muzycznych zaprezentowanych zostanie dziesiątki atrakcji militarnych, w tym między innymi: pokazy grup szturmowych powiązane z odtworzeniem małego poligonu dla dzieci i młodzieży, pokazy skuteczności psów, prezentacja służb mundurowych w specjalnie do tego przygotowanym miasteczku militarnym, prezentacja sprzętu wojskowego, a także dziesiątki lekkich atrakcji takich jak: pokazy tańca towarzyskiego i zumby, wesołe miasteczko, kuglarze i inne liczne atrakcje w tym również atrakcje specjalnie przygotowane dla dzieci.
W trakcie Festynu swój pokaz będą miały również pierwsze w Polsce psy wyszkolone do wykrywania zapachów substancji psychoaktywnych na ludziach, czyli czworonożni podopieczni Fundacji Pro Familia Mea, która w ramach projektu „Nasze Zasady – Twoje Bezpieczeństwo” będzie ograniczać dystrybucję narkotyków i dopalaczy w Polskich szkołach.