Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Zerwijmy Łańcuchy Poznań 2016

22 września 2016 r. 

Kochani, po roku przerwy wracamy do koordynacji corocznego happeningu Zerwijmy Łańcuchy w Poznaniu. Już 1 października 2016, o godzinie 12:00 na ulicy Półwiejskiej (przy pomniku Starego Marycha) zbierzemy się by zaprotestować przeciwko nieprzestrzeganiu prawa, przeciwko nieegzekwowaniu zapisów Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Bądźcie z nami tego dnia! Zwróćmy uwagę rządzących, dotrzyjmy do mediów z przekazem. Akcja ma charakter ogólnopolski, w całym kraju wolontariusze z różnych miast spotkają się o tej samej porze by pokazać swój sprzeciw.
Weźcie ze sobą łańcuch, obrożę, cokolwiek by symbolicznie przykuć się z nami do psich bud, by poczuć to, co łańcuchowe psy czują 24h przez całe swoje krótkie, schorowane życie.

Nowelizacja Ustawy zakazująca trzymania psów na łańcuchu 24h weszła w życie w 2011 roku. Od tego czasu nic się nie zmieniło. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to martwe prawo. Podczas gdy inne przepisy egzekwowane są wyjątkowo nadgorliwie, przepisy dotyczące zwierząt są ignorowane. Zaprotestujmy!

Przy okazji zachęcamy do podpisania petycji przygotowanej przez Fundację Czarna Owca, petycja dotyczy problemów z egzekwowaniem Ustawy o Ochronie Zwierząt:

http://petycja.czarnaowca.org

Kto będzie z nami 1 października?
W kupie siła 🙂