Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

24.09.2016 - Interwencja: Gałowo

5 października 2016 r. 

Interwencja przeprowadzona w dniu 24 września br. w miejscowości Gałowo.

Razem z pracownikami schroniska w Przyborówku, ruszyłyśmy do miejscowości Gałowo, gdzie na ogrodzonym terenie działkowym, od 12 lat, na łańcuchu broni terenu (czyli pilnuje prania) mały piesek. Jak można zauważyć na zdjęciach buda, w której mieszka nasz mały bohater nie jest w najlepszym stanie – jest o wiele za duża, jej boczne ściany to dywany, które zbierają wilgoć, a łańcuch z pewnością nie ma 3m długości.
Właściciel zobowiązał się do poprawy warunków życia swojego psa w tym: wstawienie nowej budy,ogrodzenie terenu, w celu spuszczenia psa z łańcucha, poddanie psa zabiegowi kastracji.

Fundacja postanowiła wspomóc właściciela psa w realizacji w.w. zaleceń.

Nasz apel: potrzebna ocieplona, szczelna buda dla pieska rozmiarów średniego jamnika !!!

Zbieramy również pieniądze na zakup paneli ogrodzeniowych, w celu zbudowania kojca !!!

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177

Prosimy o powstrzymanie się od negatywnych komentarzy. Z góry odpowiadamy na wszelkie niejasności (ostatnio w programie WTK również rozmawiałyśmy na ten temat):

Nie jesteśmy w stanie i nie chcemy odebrać wszystkich wiejskich psów łańcuchowo- kojcowych. Nasze Inspektorki przeprowadzają kilka interwencji tygodniowo. Odbieranie kilku psów tygodniowo skończy się jedynie przepełnieniem schronisk i nieszczęściem tych zwierząt, gdyż większość z nich domu nigdy nie znajdzie (są to psy często agresywne, często niezsocjalizowane, często nieprzyzwyczajone do życia w domu na kanapie, często starsze). Uważamy, że lepiej pomóc tym psom na miejscu, poprawić warunki ich bytowania, wesprzeć właścicieli jeśli wyrażają chęć współpracy. Pies to tak lojalny i wierny zwierz, że gdy przyjeżdżamy na interwencję merda ogonem na swojego właściciela „oprawcę”, a na nas warczy. Nie chcemy wyrywać drzew na starość, chcemy polepszyć warunki bytowania zwierząt wiejskich. Tak działamy. Jeśli się z nami nie zgadzacie, nie wspierajcie. Prosimy tylko o powstrzymanie się od jałowych dyskusji, które mają miejsce pod postami ilekroć prosimy o wsparcie dla nieodebranych zwierząt z interwencji.

Załączamy zdjęcie małego psa z Gałowa, oraz dwa zdjęcia psa Harry’ego, o którym pisałyśmy już wcześniej, w wersji PRZED interwencją i PO interwencji. Tak działamy 🙂