Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

wiejskie-budy (3)18 listopada 2016 r.

Pomóż zmieniać oblicze polskiej wsi!

Kiedy ostatnio widziałeś polską wieś? Czy będąc na wsi na wakacjach zaglądałeś na podwórka wiejskich gospodarstw? Czy wiesz, że w co trzecim polskim, wiejskim gospodarstwie znajdziesz psa przy budzie? Czy przyglądałeś się kiedyś tej budzie? Czy wiesz, że większość tych sklejek, to połatane gwoździami deseczki, w których hula wiatr? Nieocieplane, nieodizolowane od ziemi. Czy wiesz, że większość bud wyścieła brudna szmata, namoczona i zabłocona od mokrych psich łap, zamarznięta zimą? Czy wiesz ile psów kojcowych i łańcuchowych umiera zimą zwiniętych w kłębek z łańcuchem przyrośniętym do szyi? My wiemy. Nasza fundacja od lat spędza weekendy jeżdżąc od wsi do wsi, przeprowadzając interwencje w gospodarstwach. Nasza fundacja od lat prowadzi poznańską edycję akcji „Zerwijmy Łańcuchy”. Nasze Inspektorki od lat jeżdżą w terenie i walczą o lepszy byt tych łańcuchowych, tych kojcowych. Od lat wiemy, że świata nie zmienimy, ale zmieniając byt jednego zwierzęcia, zmieniamy cały jego świat. Takich światów zmieniłyśmy już setki.

W zeszłą sobotę odbyła się pierwsza w sezonie zimowym akcja rozwożenia bud.

1. Budę otrzymał pies w Szamotułach.
2. Budę otrzymał piesek z Zalasewa. Na zdjęciu widać także linkę. Takimi linkami zastępujemy łańcuchy (tam gdzie konieczne jest niestety zapięcie psa na stałej uwięzi). Linka ma długość 8metrów. Jest lekka, łatwa w montażu i zdaje egzamin wytrzymałości
3. Kolejna buda pojechała do małego pieska z Gałowa (tę interwencję wrzucaliśmy na stronie FB). Oprócz nowej budki, fundacja zakupiła przęsła z których zostanie przygotowany kojec. „Uroczyste” odpięcie pieska z łańcucha nastąpi w sobotę 19 listopada.
4. Ponadto super buda pojechała do owczarka niemieckiego z gospodarstwa w Piaskowie koło Szamotuł.

Zwracamy uwagę, że wszystkie budy zostały ocieplone styropianem o grubości 8cm. (pokazujemy Wam też na zdjęciu fakturę za wzmocnienie starych bud). Wszystkie posiadają podwójne dno. wszystkie zostały dostosowane rozmiarem do wielkości psów. Wszystkie zostały wyściełane grubą warstwą słomy.

Za tydzień kolejna akcja rozwożenia bud. tym razem kierunek Pobiedziska, wiocha Złotniczki.

Ta walka kosztuje. Zmiana komfortu zwierząt wiejskich, to tysiące złotych.
Wesprzyj nas. Pomóż. Udostępnij.
Pomóc można wpłacając kilka złotych tu na Zrzutka.pl:

https://zrzutka.pl/btzss4

lub bezpośrednio na konto:

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW
tytułem: budy