Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

telegram adopcyjny10 grudnia 2016 r.

Od początku września do domów pojechały:

1. Kotka Torpedka – przekonała do siebie małego chłopczyka, który wybrał ją spośród innych kotów z kociarni i mocno przytulił. Rodzice nie mieli wyjścia 🙂

2. Kotka Mięta – swoją urodą i przyjaznym charakterem zdobyła serce młodej pary. Prosto z kociarni trafiła do swojego nowego domu.

3. Kocurek Henio – Henio zamieszkał w domu stałym w Luboniu. Na szczęście dogadał się z kocim rezydentem Zizikiem. Chłopaki znaleźli wspólny język i bez problemu dzielą wspólną przestrzeń.

4. Suczka Reginka – odebrana wraz ze swoim rodzeństwem żebraczce z poznańskiego deptaka, szybko znalazła kochających ludzi i jest szczęśliwa w nowym domu.

5. Szczeniaczek Fendi – j.w.
6. Szczeniaczek Gucci – j.w.
7. Szczeniaczek Róża – j.w.
8. Szczeniaczek Allan – j.w.
9. Szczeniaczek Parys – j.w.

10. Kocurek Erni – Erni skradł serducha swoim opiekunom tymczasowym, którzy zdecydowali, że nie wyobrażają sobie już życia bez swojego Erniego cukrzyka 🙂

11. Kocurek Ogonek – Ziomuś (z domu Ogonek) swoim bezkonkurencyjnym charakterem zawojował dom tymczasowy, który poddał się urokowi kota i zgodził się być domem stałym.

12. Kotka Kiwi – Kiwi zamieszkała w Poznaniu, gdzie wypełniła pustkę po zmarłej koteczce swoich opiekunów.

13. Pies Salik – Salik długo czekał na swoja prawdziwą rodzinę. Został adoptowany przez swoich opiekunów, gdzie przebywał na zasadach domu tymczasowego. Miłość z obu stron okazała się tak silna, że żadne nie wyobraża sobie życia bez siebie.

14. Suczka Frida – Urocza Frida nie musi już martwić się o swój los. Wpadła w oko dobrym ludziom i wniosła dużo radości i energii w ich codzienne życie. Szybko zaaklimatyzowała się w domu i sprawia wrażenie, jakby żyła ze swoją nową rodziną od zawsze.

15. Suczka Mona – Filigranowa Mona zamieszkała w domu, otoczona troską i miłością, jakiej bardzo potrzebowała. Los zesłał jej kochających opiekunów, którzy szeroko otworzyli przed nią swoje serca.

16. Pies Wedel – Po kilku miesiącach w przytulisku i kilku podejściach do adopcji ze strony różnych rodzin, Wedel w końcu doczekał się swoich dwunożnych towarzyszy! Chociaż raczej doczekali się siebie wzajemnie, bo rodzina, która przygarnęła Wedla pytała o niego, gdy ten był w trakcie zapoznań z innymi ludźmi, z czego ostatecznie nic nie wyszło. Wedel zaznaje już prawdziwego życia, mieszka w cieple, chodzi na regularne spacery, jest kochany i szanowany. Dziękujemy i trzymamy kciuki za długie i szczęśliwe wspólne życie!

17. Kocurek Raphaello – Do Raphaela i Michaelangelo uśmięchnęło się szczęście i chłopaki razem trafili do stałego domu. Cieszymy się, że rodzeństwo będzie mogło rosnąć w swoim towarzystwie. Chłopaki już szaleją po domu i pozdrawiają ze swojej nowej kwatery.

18. Kocurek Michaelangelo – j.w.

19. Kocurek Tytusek – Tytusek opuścił swoje ciepłe gniazdko w Bolechówku i pojechał do stałego domu. Dziś już wiemy, że jest już mu zdecydowanie lepiej niż na samym początku. Z kotką rezydentką przestali już na siebie prychać. Spokojnie obok siebie przechodzą, obwąchują się i nawet ganiają się po domu. Tytus już spokojnie chodzi po domu i zaczął jeść. Gdy obecny opiekun kładzie się spać, to Tytus kładzie się obok (a można powiedzieć, że prawie na swoim człowieku ;)). Trzymamy kciuki, żeby relacje z dnia na dzień były coraz lepsze :).

20. Pies Roni – Najspokojniejszy wśród psów z przytuliska, mały, rudy Roni opuścił zimny boks i zamienił go na mięciutką kanapę. Zasłużył na dobre życie, otoczony troską i ciepłem i w końcu je otrzymał. Wzór na kocu nie jest bez znaczenia, gdyż Roni został kocim współlokatorem i przełamuje obecnie międzygatunkowe lody, co idzie mu całkiem nieźle.

21. Kocurek Chaosik – Chaosik zyskał nowe imię. Od teraz nazywa się Miki. Mały jest szalony, ma tyle bodźców, że nie może usiedzieć w miejscu. Chce głaskanka, biega po całym domu, szaleje na drapaku. Wszystko w jednym czasie. Teraz trzymamy tylko kciuki, aby rezydentka Lunka się na niego otworzyła.

22. Kocurek Leonardo – Leonardo przekonał do siebie swoich nowych opiekunów, gdy podczas zapoznania z kotami w kociarni z całych sił próbował zwrócić na siebie ich uwagę. Udało się!

23. Suczka Dalia – Młodziutka Dalia szybko trafiła na swoich ludzi i nie musi już martwić się o swój los. Porzucenie i bezdomność są już tylko mglistym wspomnieniem, przed nią całe życie, za które trzymamy mocno kciuki.

24. Kocurek Donatello – Donatello jako ostatni z rodzinki wojowniczych żółwików znalazł domek. Kociaki mają w życiu masę szczęścia, przeżyły bezdomność, panleukopenię i znalazły nowe domy. Trzymamy kciuki by szczęście nigdy nie opuściło Donatella!

25. Suczka Kama – Kama zmieniła nie tylko otoczenie, ale nawet imię. Dziś jako Nana prowadzi szczęśliwe życie u boku zakochanych w niej właścicieli i czworonożnego przystojniaka, który również spogląda na nią życzliwym wzrokiem. Wszystkiego dobrego na nowej drodze!

26. Pies Popi – Popiego poznaliśmy w schronisku, gdzie od razu przykuł naszą uwagę. Popi był psem zniszczonym fizycznie, ale też psychicznie. Na szczęście znaleźliśmy dla niego dom tymczasowy. Ogromnie dziękujemy Gosi, która w ciemno zgodziła się przyjąć go pod swój dach, dzięki czemu dostał szansę na normalne życie. Dziękujemy też jego nowej rodzinie, która go pokochała i już nie wyobraża sobie życia bez niego.

27. Kocurek Oli – Olisia zaadoptowała Olga, jego opiekunka tymczasowa. Olga nie miała wyboru – chłopak kradnie serca!

28. Kotka Ptysia – Ptysia w domu tymczasowym tak ładnie przedstawiła się gościom swoich opiekunów, że postanowili oni w zamian podarować jej swój dom.

29. Szczeniaczek Hepi – Maleńki Hepi nie musiał długo czekać na swój własny dom. Od pierwszego wejrzenia pokochała go wspaniała rodzina, która przygarnęła tego uroczego malucha i teraz nie wyobraża sobie życia bez niego.

30. Suczka Mila – Swoje miejsce na ziemi znalazła maleńka Mila, która odkrywa świat u boku swoich nowych opiekunów. Mila kroczy pewnie przed siebie, z wielką energią, charakterystyczną dla małych psów, a swoje lęki zostawiła daleko za sobą. Cieszymy się i mocno trzymamy kciuki za kruszynkę.

31. Kotka Malory – Malory zdecydowała się rozkochać w sobie opiekunkę tymczasową i zamieszkać u niej na stałe. Jak postanowiła, tak uczyniła 🙂

32. Kocurek Marmurek – Marmurek zamieszkał w dalekim Swarzędzu, u młodej pary, która pokochała kociaka od pierwszego wejrzenia.

33. Kotka Bursztynka – Bursztynka zamieszkała na osiedlu Bajkowym, gdzie walczy o względy rasowej rezydentki. Mała jest tak rozkoszna, że nawet starsza kotka uległa jej urokowi.

34. Kocurek Fido – Fido pojechał do nowego domu, gdyż znajomy z pracy naszego wolontariusza szukał kotka dla siebie. Kociak jest w dobrych rękach:)

35. Kocurek Fado – Nasz szary maluch został zaadoptowany przez siostrę jego domu tymczasowego. Pod koniec roku czeka go przeprowadzka o 4 domy dalej.

36. Szczeniaczek Mia – Mia tylko tydzień czekała na dom. Tak śliczny szczeniak nie mógł dłużej czekać. Powodzenia maluchu!

37. Kocurek Czaruś – Pierwsze godziny pobytu Czarka w stałym domu były całkiem dobre. Gdy wyszliśmy po podpisaniu umowy dłuższą chwilę siedział na swoim kocyku zdziwiony obrotem spaw, ale potem mu się zmieniło. Dostał porządny masaż i cicianko i o 22:00 zasnął łóżku nowej opiekunki. Czarek albo śpi albo się myje, ale najbardziej lubi robić masę ♥Omnomnomnom.

38. Szczeniaczek Melba – Melba znalazła swój dom podczas eventu w King Crossie, gdzie zabrałyśmy ją w ramach akcji zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt. Suczka przyciągnęła wzrok setki ludzi, a pośród nich znalazła swój dom stały.

39. Kotka Kizia – Kizia… heh… jakby to ująć. Dom tymczasowy pokochał psycho-kotka i wie, że nikt inny nie ogarnie tak dziwacznego stworka jakim jest świrek Kiziula. Kizia znalazła swe miejsce na ziemi u naszej Asi.

40. Kotka Nutka – Dom tymczasowy szybko wymiękł 😀 Nie bronił się zanadto przed przeznaczeniem i pozwolił Nutce zamieszkać w DT na stałe.

41. Pies Iggy – Domniemany brat bliźniak Popiego – Iggy – również wygrał los na loterii. Zabrany ze schroniska prosto do fantastycznego domu tymczasowego (Gosia i Wojtek – serdecznie dziękujemy!) bezbłędnie się w nim odnalazł i z dnia na dzień stał się psem domowym. Po kilku tygodniach poznał swoich nowych stałych opiekunów, którzy już po pierwszym spotkaniu nie mieli wątpliwości, że chcą go w swoim domu. Dziś Iggy ma kochający, stały dom i jest członkiem szczęśliwej rodziny.

42. Pies Smufi – Mikro-golden Smufi to wulkan energii, uwielbiający zabawę, spacery i wszystkich ludzi. Nie musi już męczyć się w przytuliskowym boksie, a jego chęć do życia zostanie w końcu zaspokojona. Smufi został adoptowany przez cudowną rodzinę, która szukała właśnie jego.

43. Pies Onyks – Gdy trafił do przytuliska, Onyks wyglądał jak przysłowiowe siedem nieszczęść. Mały, wychudzony, brudny, przerażony, z niezliczonymi kołtunami, sparaliżowany strachem. Zajęło mu trochę czasu, aby przekonać się do ludzi, ale z każdym kontaktem było lepiej. Na spacerach dał się poznać jako miły, zrównoważony pies, świetnie dogadujący się z innymi zwierzętami. Dziś, w towarzystwie drugiego psa, mieszka w pięknej, leśnej okolicy i wiedzie nowe, szczęśliwe życie.

44. Kotek Kłopotek – Kotek Kłopotek pojechał wczoraj do domu stałego w Wirach razem ze swoim bratem. Chłopaki będą mieli sporo przestrzeni i dużo miłości. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki by nie stała się krzywda wiewiórce, która mieszka w domu stałym… ale spokojnie. Wiewióra ma swój azyl i nie powinien jej spaść włos z głowy 🙂

45. Kotek Bajzel – Pojechał do Wir razem z wyżej wymienionym bratem. Na początku do nowego domu miał jechać jedynie Kłopotek, ale podczas zapoznania z kotami Bajzel też się wpychał na kolana nowych opiekunów no i co mieli zrobić…

46. Kotka Koralinka – Dom tymczasowy nie chce się już z dziewczynką rozstawać 🙂

47. Kotka Śnieżka – Śnieżki łapa już zagojona, a serduszko koteczki należy do jej opiekunów tymczasowych, którzy stali się stałymi.

48. Kotka Suzie – Mimo choroby nerek opiekunka tymczasowa Suzie nie wyobraża sobie już życia bez kotki. Suzie zostaje w domu tymczasowym.

49. Kotek Bolek – Znalazł swój dom pisząc wzruszający list na profilu Święta w FGZ 🙂 Pojechał do nowego domu w Mikołajki i zamieszkał z kotkę Leą (z domu Fasolką), adoptowaną niegdyś z naszej fundacji.

Tak bardzo się cieszymy !!! ♥
Załączamy fotorelacje z nowych domów zwierzaków.