Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kotka Fortuna walczy o zycie (2)11 lutego 2017 r.

Prosimy o wsparcie dla Fortuny. Najprawdopodobniej człowiek spowodował, że dziś kotka walczy o życie.:(

Kicia trafiła do nas dziś. Przyjechała wychudzona – skóra i kości, odwodniona, w agonii. Zupełne nie przypominała zdrowej kotki, którą widzieliśmy 21 stycznia. Wówczas łapaliśmy na działkach jej dzieci – Roniego i Scarlett. Kotka wyglądała wtedy bardzo dobrze i nic nie zapowiadało tego, co jest z nią dziś.

Dziś na pierwszy rzut oka wiedziałyśmy, że jest źle. Chciałyśmy jak najszybciej ustalić co jest przyczyną tak szybkiego pogorszenia się stanu zdrowia, więc Fortuna pojechała dziś na usg. Padło podejrzenie, że ma przepuklinę przeponową – w tym przypadku nie ma co zwlekać. Od razu zabrałyśmy więc kicię na zrobienie RTG. Niestety, dr. Kamiński potwierdził, że kotka ma pękniętą przeponę. Co to oznacza? W przeponie jest dziura i organy zaczęły się w nią przesuwać. Jeden płat wątroby przez nią wszedł tam gdzie jest płuco. Samo płuco się uniosło, a przez dziurę w przeponie do płuc przedostał się płyn. Dziura jest obecnie „zaczopowana” wątrobą i przez to płyn nie krąży między płucami a jamą brzuszną.

Jak to się stało? Uraz. Kopnięcie? Uderzenie grabiami? Wyobraźnia nie podpowiada nam innych scenariuszy pęknięcia przepony – lekarz również skłania się ku tej teorii. Niestety do pęknięcia przepony mogło dojść już 2 tygodnie temu, gdyż dziś nie widać nawet siniaków – czyli krwiaków na organach. W tym czasie przesunięte organy zdąży się już nieco zrosnąć, co znacznie utrudni operację, która jest konieczna jak najszybciej.

Fortuna dziś o 22:00 ma trafić na stół i bardzo boimy jak skończy się ta operacja. Trzymajcie mocno kciuki, aby Fotunie udało się przeżyć. To młoda kotka – ma dopiero 1,5 roku – to zdecydowanie za wcześnie, żeby przejść za tęczowy most. Rokowania są naprawdę bardzo złe, kotka jest w kiepskim stanie. Ciężko oddycha, jest wychudzona. Delikatny dotyk sprawia jej ból. Będzie miała robione badanie krwi, biochemię i morfologię. Zostanie jest odciągnięty płyn z płuc. Została wsadzona do komory tlenowej.

Oprócz ciepłych słów otuchy będziemy wdzięczni również za wsparcie finansowe. Wszystkie te zabiegi ratujące jej życie są kosztowne. W tytule przelewu prosimy wpisać: „Kotka Fortuna”.

Dane do przelewu:

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2 60-185 Skórzewo
Konto: 04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne: IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW