Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Maly strachulec (2)9 lutego 2017 r.

Magnolia, czyli mały strachulec bez paluszków.♥

Ostatni raz wspominaliśmy o Magnolce pod koniec grudnia, prosiliśmy wtedy o dom tymczasowy dla niej, ponieważ będąc w kociarni, koteczka miała bardzo ograniczony kontakt z człowiekiem. Takie warunki nie dawały żadnej nadziei, Magnolka wciąż zachowywała się jak półdzika kotka i całe dnie spędzała schowana na drapaku, a każda próba podejścia do niej kończyła się w najlepszym wypadku ucieczką, w najgorszym – spotkaniem z pazurkami.

Spieszymy więc z dobrą nowiną: Magnolia od tygodnia przebywa w domu tymczasowym, gdzie robi ogromne postępy i daje się poznać od zupełnie innej strony. 🙂 Pomimo tego, że wciąż jest kotem niedotykalskim, okazała się być bardzo towarzyska i chodzi za swoją opiekunką po całym mieszkaniu (oczywiście zachowując bezpieczny dystans). Kotka pozwala już ostrożnie podejść do siebie na bardzo małą odległość, nie boi się też wyciągniętej w jej kierunku dłoni, którą chętnie obwąchuje, lecz przy próbie głaskania od razu odskakuje na bok. Wciąż w jej oczkach pojawia się strach przy każdym bardziej gwałtownym geście, ale tempo w jakim robi postępy rodzi w nas nadzieję, że może jednak ktoś da jej szansę. :)Magnolka zakumplowała się ze swoimi kocimi współlokatorkami, co ma przełożenie na wspólne gonitwy po mieszkaniu; chętnie bawi się też wędką, myszkami, piłeczką, dosłownie wszystkim co wpadnie w jej malutkie łapki. Nie jest wybredna przy jedzeniu, a dla kurczaka jest w stanie nawet zjeść z ręki(!).

Magnolia ma ok. 8 miesięcy, jest już wysterylizowana i ma nie do końca rozwinięte paluszki w przednich łapkach, co w niczym jej nie przeszkadza (jest najszybsza wśród swoich współlokatorek, bez problemu skacze też po drapaku). Zdajemy sobie sprawę z tego, że niewiele osób chciałoby adoptować kota, któremu trzeba ofiarować swoją cierpliwość, zasłużyć na jego zaufanie, doceniać małe postępy i cieszyć się z każdego kolejnego dotyku… Magnolka jest właśnie jednym z tych kotów, dlatego szukamy jej świadomych opiekunów, którzy są gotowi przejść tę drogę, na końcu której bez wątpienia czekać będzie dużo satysfakcji, oddania i rozmruczenia. ♥♥♥

Dowiedz się więcej o Magnolii >>