Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

zbiorka na bezdomne koty9 maja 2017 r.

Jednym z fundamentalnych działań fundacji w zakresie pomocy kotom bezdomnymi i wolno żyjącym jest współpraca z lokalnymi Karmicielami (najczęściej są to kobiety, choć nie tylko!). Karmiciele to ludzie, którzy z dobroci serca zajmują się regularnym dokarmianiem bezdomnych i wolno-żyjących kotów. Najczęściej mają oni pod swoją opieką stada kotów liczące kilkanaście do kilkudziesięciu stworzeń. Są to zwierzęta zamieszkujące tereny ogródków działkowych, cmentarze, blokowiska, itp. Dzięki współpracy z lokalnymi Karmicielami możemy dotrzeć z pomocą do większej liczby kotów, przede wszystkim starając się pomóc w ich sterylizacji. Niestety, oferując pomoc Karmicielom, sami musimy o nią prosić dalej. Fundacyjni podopieczni wyczerpują nasze środki – leczenie, wyżywienie, wszelkie działania pomocowe na terenach wiejskich, nie objętych finansowaniem ze strony Urzędów pochłaniają ogromne kwoty.

Na co zbieramy?

Karma dla kotów – to produkt deficytowy dla Karmicielek. Przy założeniu, że stado liczy kilkadziesiąt osobników, łatwo policzyć ile karmy potrzeba miesięcznie i rocznie by wszystkie koty wyżywić. Z braku środków Karmicielki często karmią koty tym, co mają, podając resztki z obiadu, porcje rosołowe.

Środki na kleszcze i pchły – właśnie rozpoczął się sezon na kleszcze. Najbardziej narażone na kontakt z kleszczami są właśnie porzucone, bezdomne i wolno-żyjące koty, które spędzają całe swoje życie w krzewach, parkach, zaroślach. Równie niebezpieczne są pchły, które przenoszą się w niezwykle szybkim tempie. Łatwe do zwalczenia u kota domowego, w stadach kotów dzikich czynią poważne szkody.

Środki odrobaczające, na pasożyty wewnętrzne- niestety dzikim kotom nie można podać tabletki do pyska, trudno jest je nawet złapać. Najłatwiejszym sposobem na podanie takich środków przez karmicielki są preparaty w formie kropelek, które skrapla się na kark podczas gdy koty jedzą. Środki te są jednak dużo droższe. Jedna tabletka odrobaczająca to koszt 8-10zł, a preparaty na kark typu spot-on to minimum 40zł. Przy założeniu, że kotów jest kilkanaście… łatwo policzyć.

W związku z powyższymi potrzebami, ośmielamy się prosić. Pomóżcie nam im pomagać.

Razem możemy im pomóc godnie przeżyć bezdomność.

Na zdjęciach stado z terenu ogródków działkowych w Poznaniu.
Kliknij i wesprzyj bezdomniaki:

>> ZRZUTKA <<