Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

dramat kotki lisowki jeszcze sie nie skonczyl (2)23 czerwca 2017 r.

Czy pamiętacie publikowaną przez nas w poniedziałek historię kotki ze wsi Lisówki? Pisaliśmy o niej tutaj.

Kicia pojechała wczoraj do weterynarza na wizytę kontrolną po niedzielnej operacji.
Rana po zabiegu wygląda dobrze, wszystko ładnie się goi. Mama ma mleko i chętnie karmi swojego maluszka, który jest silny i pięknie przybiera na wadze.
Sama Lisówka nie czuje się jednak najlepiej.:( Jest słaba, wychudzona (waży 2,9kg) i nie ma apetytu. Najbardziej zmartwiły nas wyniki badań krwi. Kotka ma bardzo silną anemię, mocno podwyższone białe krwinki i parametry wątrobowe. Miała tez zrobione usg brzuszka – jelita na całej długości są pogrubione.

Co może być przyczyną takiego stanu kotki? Jeszcze nie wiemy. Padają na razie pierwsze podejrzenia: jakiś rodzaj nieswoistego zapalenia jelit, chłoniak, choroba odkleszczowa (kotka była nimi obsypana!), silne zarobaczenie. Wczoraj kicia dostała kroplówkę, po której poczuła się troszkę lepiej i z apetytem zjadła kolację.
Przed nami kolejne badanie krwi. Zobaczymy, w którym kierunku zmienią się wyniki. Jeżeli będą gorsze, trzeba będzie podjąć decyzję o odstawieniu maleństwa od mamy i przestawić je na karmienie butelką lub do mamy zastępczej, a kotkę poddać leczeniu silnym antybiotykiem i sterydami.

Bardzo się o nią martwimy. Cieszyłyśmy się, że ktoś w końcu cierpiącą kotkę zauważył, że zlitował się nad nią i poszukał pomocy. Pomoc została udzielona, operacja udana i miało być już tylko lepiej, a okazuje się, że życie mamy i jej dziecka jest nadal zagrożone.

Prosimy, trzymajcie mocno kciuki za Lisówkę i jej oseska, są im bardzo potrzebne.

Prosimy też o wsparcie finansowe, przebyta operacja i dalsza diagnostyka oraz leczenie, to ogromne koszty, a konto świeci pustkami.:(

Poniżej dane do przelewu:
Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW
Tytuł: kotka Lisówka