Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

ratujmy zycie puszka23 czerwca 2017 r.

ŻYCIE DWULETNIEGO PUSZKA URATUJE TYLKO PILNA OPERACJA

Poniżej opisujemy historię Puszka, który w przeciągu tygodnia powinien być poddany trudnej i skomplikowanej operacji.
Bez niej życie Puszka może zgasnąć w każdym momencie:(

Trzy dni temu Puszek nagle osłabł. Do tego stopnia, że jego tętno było ledwo wyczuwalne, a oddech płytki. Wyglądało, jakby nagle odchodził na zawsze. I rzeczywiście, był bardzo blisko drugiej strony tęczy.
Obecnie mamy wstępną diagnozę Puszka. Wszystko wskazuje na zaistnienie głębokich i poważnych zmian, które są efektem przepukliny przeponowej. Narządy jamy brzusznej przedostały się do klatki piersiowej, co powoduje nacisk uniemożliwiający normalny, regularny oddech, wydolność oddechową i krążeniową. Puszek oddycha słabiutko i z dużym trudem. Nacisk na serce i płuca, zrosty jelit, przeformowana wątroba, to kolejne skutki przepukliny. W każdym momencie istnieje także zagrożenie niedrożności przewodu pokarmowego, co grozi zapaleniem otrzewnej.
Najpewniej obecny stan Puszka jest konsekwencją zeszłorocznego wypadku. Puszek, w pogodni za ptaszkiem, wbiegł pod koła samochodu. Jego opiekunowie zanieśli go do weterynarza w pobliskiej wsi. Razem walczyli o uratowanie koteczka. Wydawało się wówczas, że całkiem prostymi metodami, bez operacji, wyszukanej diagnostyki, prześwietleń, badań – po prostu miłością – udało się wrócić Puszkowi pełną sprawność. Powróciła w nim wielka chęć życia i znowu stał się szczęśliwym futrzaczkiem. Pewnego dnia opiekunowie dostrzegli, że Puszek wyraźnie traci energię, jednak brak środków i wiedzy na temat możliwych konsekwencji przebytego wiele miesięcy wcześniej wypadku, osłabiły czujność. Zresztą zazwyczaj w gorszych chwilach kocurek wtulał się w swoich opiekunów, zasypiał, a potem znowu było lepiej, więc wydawało się, że to nic poważnego. A jednak …

Teraz już wiemy, że bez pilnej operacji jego życie może skończyć się w każdej minucie. Puszek jest teraz cierpiącym, bardzo smutnym koteczkiem. Zalecana operacja miałaby polegać na odtworzeniu prawidłowego układu narządów wewnętrznych i redukcji znacznych zrostów, jakie powstały od czasu nieszczęśliwego zdarzenia.

Szybka operacja to jego jedyna szansa!

Widząc chęć życia Puszka, pomimo potężnych kosztów samej operacji, badań, hospitalizacji chcemy go ratować.
Nie chcemy się poddawać, Puszek zasługuje, żeby żyć. Możemy mu pomóc wspólnie: każde 5 złotych ma znaczenie!

https://zrzutka.pl/s6gnjn