Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Sid na smyczy28 czerwca 2017 r.

Sid w typie rasy Flat-coated retriever.

Sid (skrót od Sydney) to roczny wesoły szczeniak- piękny, mądry ale na razie wystraszony. Sydney został porzucony w lesie, a wcześniej był bity, nie wyprowadzany na spacery, głodzony… Został przez nas odebrany z po PGR-owskiej wsi. Waży 21 kg.
Flat-coated retriever, to rasa psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Typ wyżłowaty.

Obecnie, Sid przebywa w domu tymczasowym. Zgadza się z pozostałymi 4 psami i nie wykazuje agresji w stosunku do spotykanych na przechadzkach psów. Radośnie macha do nich ogonem i zaprasza do zabawy.
Sid ma już komplet szczepień i jest odrobaczony. Badania lekarskie Sida wykazały, że jest zaniedbany pod względem zdrowotnym, dlatego obecnie jest leczony (m. in. uszy) i socjalizowany.

Niestety, Siddy nie może pozostać w domu tymczasowym (praca zawodowa, zbyt mało czasu i powierzchni, 4 chore psy seniorzy) – dlatego pilnie szukamy kogoś, kto ma czas, dom z ogrodem i doświadczenie w pracy z psami. Sida trzeba nauczyć podstawowej dyscypliny i zdobyć jego zaufanie. Uwielbia spacery, potrzebuje psiego kompana do zabawy – w DT ma są same starsze lub niedołężne pieski… To silny energiczny pies, dla aktywnego człowieka. Piękny, o jedwabnej sierści, inteligentny.

Kontakt:
Joanna i Krzysiek – tel. 501 066 460

Więcej o rasie:

Flat-coated to pies inteligentny, bystry i bardzo przywiązany do człowieka. Szybko się uczy, ale dojrzewa później niż jego kuzyni. W stosunku do obcych psy tej rasy są ufne i nie nadają się na psy obronne.
Z natury przyjacielski, w kontaktach z dziećmi jest delikatny i cierpliwy. Potrzebuje dużo ruchu i ciągłego zajęcia, jeśli nie zostanie to zaspokojone, może powodować u psa chęć zwrócenia na siebie uwagi domowników.
Pies ten nie lubi przemocy i krzyku, a zwłaszcza samotności. Właściciel flata powinien być opanowany, spokojny i zrównoważony. Flatcoat nie powinien być twardo prowadzony, jest to pies o znikomej chęci do zdominowania członków rodziny, który potrzebuje ciepła i serdeczności ze strony właściciela. Flat w Polsce jest jeszcze rzadki i pozostaje w cieniu swoich kuzynów, Golden retrievera i Labrador retrievera.