Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

dyzioidudus25 czerwca 2017 r.

Chcielibyśmy przedstawić dwa najbardziej urocze diablątka, z jakimi możecie mieć do czynienia. Chcemy się ich jak najszybciej pozbyć!;)

Dyzio i Duduś to prawdziwe wulkany energii. Przyszły na świat na początku kwietnia w Swarzędzu. Żyły sobie w małej dziupli pod jednym z osiedlowych balkonów. Trafiły do nas, a my chcemy podarować im dobry start. Chcemy się ich pozbyć, ale z rozsądkiem.;). Szukamy odpowiedzialnego domu dla tych maluchów.

Jacy są? Bardzo ciekawscy – zwykła miotła potrafi być dla nich największą atrakcją. Uwielbiają wspinać się po klatce, byle tylko ktoś zwrócił na nie uwagę. Przez kraty wyciągają swoje drobne łapeczki. Kiedy wypuszczamy je z klatki, biegają po kociarni ile sił w czarnych kopytkach.:D . Zasuwają z jednego kąta w drugi, zaglądają w każdą szczelinę, do każdego pojemnika. Zaczepiają siebie nawzajem i urządzają mini pojedynki.
Przy nich Animal Planet ma się na żywo i to całkowicie za darmo!

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są identyczni, ale tak nie jest. Różnią się detalami i nieco charakterami:

Dyzio – ma okrągłe oczy (większe od Dudusia), jest bardziej żarłoczny i więcej rozrabia. To on pierwszy zorientował się, że może wyjść swobodnie z klatki i zacząć zwiedzać kociarnię. Odważny typ kociaka, który swoim zachowaniem mobilizuje brata do poznawania świata.

Duduś – ma mniejsze oczy, węższy nosek i jest spokojniejszy. Kiedy Dyzio zwiedził już połowę kociarni – wówczas i on w końcu zdecydował się przekroczyć próg klatki i dołączył do wspólnego zaglądania w każdy kąt. Nie jest aż tak pewny siebie jak Dyzio, ale nie jest jakąś ciamajdą.

Kociaki nie boją się człowieka, są oswojone. Nie ma jednak co ukrywać, że liczy się dla nich teraz przede wszystkim zabawa, jedzenie i jeszcze raz zabawa.

Ze względu na zestresowaną ich (przyjaznymi skądinąd) zaczepkami kotkę Malinkę, wypuszczamy maluchy tylko na czas dyżuru. To nie jest dla nich wymarzona sytuacja, bo potrzebują przestrzeni i uwagi. Dlatego szukamy dla tego młodocianego dwupaku domu stałego lub tymczasowego, gdzie będą mogły do woli biegać i dokazywać, jak przystało na zdrowe kociaki.:)

Dyzio i Duduś są zaszczepieni i odrobaczeni. To zdrowe chłopaki gotowe do adopcji.