Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

cd opowiesci o joko (2)7 lipca 2017 r.

Mamy dobre wieści. Kotka we wtorek opuściła klinikę po 10 dniach spędzonych w klinice. Nie została jeszcze jednak wypuszczona na wolność. Aż tak dobrze jeszcze nie jest. Trafiła do wolontariuszki Ani, która opiekuję się kotami, które potrzebują większej opieki niż jesteśmy w stanie zapewnić w kociarni. Przebywa u niej również kotka Lisówka z maluszkiem (okazał się być dziewczynką, którą nazwałyśmy Lea). O tej dumnej rodzince napiszemy w innym poście.

Kotka Joko jeszcze w piątek (30 czerwca) musiała mieć powtórzone szycie, bo niestety rana jej się rozeszła od czasu pierwszej operacji (25 czerwca). Tego dnia byliśmy akurat na kontroli z kotką Lisówką – postanowiliśmy również odwiedzić Joko. Kotka została nam przyniesiona na rękach, co nas bardzo zaskoczyło. Było widać, że jest zestresowana, jednak bez problemu pozwoliła się dotknąć. Zrobiłyśmy jej kilka zdjęć, aby uwiecznić ją jeszcze z drenem. Nie chciałyśmy jednak jej stresować zbyt długo naszą obecnością. Była spięta. Cieszyłyśmy się, że jest z nią lepiej. Głowa zupełnie nie przypomina już tej, która była w dniu złapania.

We wtorek zabrałyśmy ją z kliniki. Joko musi mieć codziennie kila razy czyszczoną ranę na głowie. Dostaje antybiotyk jak i krople do oczu. Podawanie jej kropli do oczu nie jest jednak takim prostym zadaniem. Zamyka je i próbuje ugryźć. Nadal chodzi w kołnierzu. W sobotę jedziemy z nią na kontrolę.

Trzymajcie mocno kciuki, aby wszystko zmierzało w dobrym kierunku. Mamy już założoną zbiórkę na Joko, dlatego bardzo prosimy o wsparcie. W dniu publikacji informacji o Joko, kotce ze zdeformowaną głową, na grupie Zaginione/Znalezione dziesiątki osób kibicowały jej złapaniu, komentowały, lajkowały. Nie zostawiajcie jej i nas teraz, gdy jest już złapana i udzielono jej pomocy. Złapanie kota to tylko początek dłuuugiej drogi po zdrowie.
Mamy nadzieję, że pomożecie i dorzucicie się do jej rachunku:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/joko