Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

kotka zosia i maluszki z borowca (11)3 lipca 2017 r.

Pod koniec maja dostałyśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców Borówca, że na terenie jego posesji aż trzy kotki postanowiły się okocić i urządziły sobie kocie przedszkole w jego ogrodzie. Zastanawiałyśmy się czy jesteśmy w stanie przyjąć aż tyle kotów, jednakże gdy dwa dni później Pan powiedział, że nie trzeba już kotów zabierać bo zadzwoniła osoba prywatna z ogłoszenia, że przyjedzie i chętnie zabierze wszystkie kociaki, zapaliła nam się lampka alarmowa i przejęłyśmy zgłoszenie.

Gdy przyjechałyśmy na miejsce, kotki okazały się być przyjazne i na szczęście bez problemu dały się złapać do ręki. W sumie zabrałyśmy dwie mamy z szóstką maluszków oraz trzecią dorosła kotkę (na zabieg sterylizacji).

W tym poście przedstawiamy Wam jedną z kocich rodzinek – mama Zosia oraz jej córeczki Borówka (czarna), Jagoda (biała w plamki) i Poziomka (buraska).

Zosia to przeurocza, przemiziasta, rozgadana i bardzo prosząca o głaski koteczka. Urodziła się latem 2016 roku. Jest wesołą i bardzo dobrą mamą, pięknie zajmuje się swoimi córkami. Po odchowaniu dzieciaczków mama zostanie wysterylizowana i bedziemy szukać dla niej domu tymczasowego lub stałego.

Jagoda, Borówka i Poziomka to trzy słodkie koteczki. Urodziły się ok 13 maja. Dziewczyny zaczęły już powoli same jeść jedzonko dla kociaków, są coraz bardziej ciekawskie i brojące. Jeszcze około miesiąca będą z mamą, ale już powoli szukamy dla nich domków.

Dowiedz się więcej o:

ZOSI

JAGÓDCE

POZIOMCE

BORÓWCE