Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

pilnie potrzebny tymczas dla holi (2)5 lipca 2017 r.

Dom tymczasowy z przyjaznym kotem potrzebny na CITO!!! Poznań!

Holi trafiła do nas ze wsi, gdzie żyła pod piekarnią. Przywieziono ją na sterylizację, ale z prośbą by nie wracała pod piekarnie bo w sumie nie ma do czego wracać. Kotka była do tego stopnia łagodna, że została przywieziona na rękach, samochodem, bez transportera. Po sterylizacji trafiła do kociarni, gdzie po kwarantannie została wypuszczona luzem w pomieszczeniu z innymi kotami.
Niestety, pobyt w kociarni ją stresował. Najczęściej przebywała na rurach ciepłowniczych pod sufitem lub na szafkach. Schodziła czasem zaciekawiona tym jak inne koty bawią się z nami, obserwowała je z zaciekawieniem. Przyglądała się nam z dystansu, który z czasem zmniejszała. Wiedząc, że kotka nie czuje się komfortowo szukałyśmy jej domu tymczasowego. Znalazłyśmy.
Niestety, od tamtej pory jest jeszcze gorzej. W domu tymczasowym nie ma innych kotów, a kotka boi się ludzi. W zasadzie nie wychodzi spod łóżka. Holi przebywa tam już kilka tygodni i wręcz cofnęła się w otwartości. Gdy wychodzi z kryjówki, posikuje na łóżko, czasem dojdzie do innego pokoju, w którym są ludzie, ale tylko wieczorem gdy się nie ruszają. Gdy tylko ruszą nogą, kotka zmyka pod łóżko.
W Holi nie ma cienia agresji, można ją głaskać, brać na ręce. Ona jednak panicznie się stresuje.
Kotkę odwiedziła behawiorystka i stwierdziła, że najlepiej dla Holi byłoby zamieszkać z innym kotem.
W między czasie nasiliła się alergia tymczasowego opiekuna Holi i poproszono nas o szybkie znalezienie nowego lokum dla kotki.

Na CITO szukamy jej domu tymczasowego z przyjaznym zsocjalizowanym kotem, który pokaże kotce jak żyć z człowiekiem, który pomoże jej się odnaleźć i otworzyć. Kotka łaknie kontaktu z innymi kotami. Dom musi być bez psów i bez dzieci. Czy jest gdzieś ktoś kto zlituje się nad tą zestresowaną kupką futra?:(

Dowiedz się więcej o Holi>>