Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Przedstawiamy Dido - kocurka, który był kotką

20 sierpnia 2017 r.

Dido to uroczy około 3 letni kawaler, który większość swojego życia wiódł na jednych z działek w Poznaniu. Chłopak się tam nieco rozchorował i dlatego trafił pod skrzydla fundacji na początku czerwca. Na początku byliśmy przekonani, że to jest kotka. Jest dosyć drobnej budowy. Pani, która go dokarmiała mowiła na niego per „kotka” i tak też przyjęło się u nas. Okazało się jednak, że to kocurek z krwi i kości tyle, że już wykastrowany. Przez większość czasu nazywany był jednak przez nas Didi. Odnośimy wrażenie, że gdy jego płeć została odpowiednio rozpoznania – stał się bardziej szczęśliwy ;).

Dido po powrocie do zdrowia miał wrócić na działki, jednak ostatecznie postanowiliśmy mu dać szansę na stały dom. Życie na działkach dało mu w kość. Mimo krótkiego życia tam nie ma już części zębów. Trafił do nas wychudzony – obecnie już nabrał ciała i wygląda dobrze. Trafił do nas z katerem, który został opanowany, jednak Dido ciągle charczał. Podczas diagnozy wyszło, że ma polipa na gardle. Polip został usunięty i Dido czuje się już dobrze. Charczenie jednak może niewielkie pozostać. Na razie musi być na specjalistycznej karmie.

Jaki jest Dido? Jest cudownym kocurkiem, który na początku może wydawać się nieco nieśmiały. Wzięty jednak na kolana szybko się rozluźnia i chętnie nastawia się do miziania. Nawet weterynarz nie jest mu straszny. Tam gabinecie potrafi przewracać się na boki byle tylko być głaskanym ze wszystkich stron. Jak będzie miał przesyt to da o tym znać. Szukamy dla niego swoich własnych 4 kątów, w których będzie mógł sie otworzyć i poznać prawdziwe, domowe życie. Z całego serca polecamy chłopaka do adopcji.

Dido jest wykastrowany, odrobaczony i ma testy FIV/FeLV ujemne. Chłopak obecnie przebywa w domu tymczasowym.

Szukamy teraz dla niego stałego miejsca – jeśli chcesz mu je dać wypełnij ankietę
http://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

Wypełnioną ankietę odeślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl w tytule maila wpisz imię kota.

Dowiedz się więcej o Dido >>