Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fatum nad rodzinką Orzeszków, czyli złych wydarzeń ciag dalszy

28 września 2017 r.

Nad naszą Orzeszkową rodzinką wisi jakieś fatum.

Mama Barcinka jest chora, musi być na karmie specjalistycznej gastro i lekach. Jedno jej dzieciątko – malutki Orzeszek – zmarł w zeszłym tygodniu. Do tego w poniedziałek okazało się, że drugi z jej synów ma pękniętą łapkę.

Mały Pekan jeszcze w niedzielę po południu biegał jak szalony, bawił się z rodzeństwem i kolegami. Wolontariuszka, która przyszła na dyżur do kociarni zauważyła, że kocurek kuleje na przednią, prawą łapeczkę, trzyma ją podkurczoną. Szybki transport do lekarza, gdzie zdjęcie rtg wykazało pęknięcie łokcia. Nie wiemy jak i kiedy to zrobił, prawdopodobnie wsadził gdzieś łapeczkę, zablokowała mu się, mocniej szarpnął, albo wygiął i delikatna kostka pękła.

Pekanik przez dwa tygodnie będzie w opatrunku usztywniającym, kosteczka w tym czasie powinna się zrosnąć. Maluch ma też rozwolnienie, dostaje dwa razy dziennie leki, mamy nadzieję, że po nich kupka się unormuje.

Pekan obecnie przebywa w awaryjnym domu tymczasowym, w którym może zostać tylko tydzień, po weekendzie będzie musiał wrócić do kociarni. Może ktoś z Państwa mógłby Pekanowi dać domek tymczasowy na dłużej, żeby nie musiał wracać do kociarni?

Prosimy też o wsparcie w opłaceniu leczenia Pekana. Wizyty u weterynarza, prześwietlenie, opatrunek, leki – to wszystko kosztuje.

Wpłaty można dokonać na konto:
Fundacja Głosem Zwierząt

ul. Podbiałowa 1/2 60-185 Skórzewo
Konto: 04 2490 0005 0000 4600 8073 9177

Dowiedz się więcej o Pekanie>>