Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jacek vel Mambo już po zabiegu usunięcia ząbków

27 września 2017 r.

Oto Jacek vel Mambo okazujący swoje zadowolenie spowodowane pozbyciem się… zębów. Brzmi nieprawdopodobnie? Wcale takie nie jest! Jacek cierpiał na przewlekłe zapalenie dziąseł, które sprawiało mu spory ból.

Sygnały alarmowe pojawiły się u niego już po pierwszym powrocie z adopcji (tak, to nie pomyłka – Mambo wraz ze swoją siostrą Sambą wrócili z adopcji już dwa razy).  Uwagę opiekunów zwrócił wówczas fakt, że reaguje bólowo na mizianie w okolicy kątów pyszczka (pomiaukiwał i uciekał pyszczkiem). Na przeglądzie stomatologicznym okazało się, ze ma zapalenie dziąseł, do tego spory kamień. Miał wtedy zrobioną gingivoplastykę, skaling, fluoryzacje – full service. Warunkiem utrzymania ząbków na dłużej było ich regularne szczotkowanie. Po kolejnym powrocie z adopcji w czerwcu 2016 dziąsła znów nie wyglądały dobrze, opiekunowie powrócili więc do intensywnego szczotkowania. Niestety bez większego efektu – kocio miał stan zapalny, pokrwawiał i znów miał tkliwy pyszczek. Na kolejnej wizycie stomatologicznej stwierdzono nasilone zapalenie z paradontozą i zakwalifikowano do zabiegu usunięcia zębów. Jacuś zabieg zniósł dzielnie, teraz ma się dobrze i szybko przyzwyczaił się do braku zębów. Mokre jedzenie jadł już na drugi dzień po operacji, suche trzeciego dnia.

Mambo (dla przyjaciół Jacek ) jest prawdziwym przytulasem. Najchętniej leży na człowieku, ewentualnie zawinięty w kocyk obok. Uwielbia klepanki nad ogonem- wtedy przyjmuje pozycje dojeżdżającego do progu skoczka narciarskiego i głośno mruczy. Gdy ma nastrój, przychodzi udeptywać, pokazując swój talent fryzjerski do układania włosów . Pogonią za myszka tez nie pogardzi od czasu do czasu. Nadal niestety boi się głośnych dźwięków (odkurzacz, domofon, dzwonek do drzwi). Uwielbia przesiadywanie na balkonie w cieple dni, choć nawet teraz chętnie korzysta z leżenia na świeżym powietrzu. Jest cudowny! Marzy o szansie na stały dom. Taki, który da mu czas na stopniowe zaufanie nowym opiekunom, na spokojną aklimatyzację w nowym miejscu. To kochany, wrażliwy i delikatny kotek.

Dowiedz się więcej o Mambo>>