Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Nasz zdziwiony Daffy

13 września 2017 r.

Daffy trafił do nas znacznie później niż jego bracia. Dyzio i Duduś w kociarni pojawili się na początku czerwca jako dwumiesięczne szkraby, podczas gdy Daffy nie dawał się wówczas złapać. Tym sposobem ten przystojny młody kawaler trafił pod nasze skrzydła dopiero 21 lipca.

Daffy nie jest tak śmiały jak nasze dwa kochane czarne diabełki (które swoją drogą z biegiem czasu zamieniły się w aniołki). Na razie nie do końca nam ufa i nie odpowiada na nasze czułości. Wiemy jednak że z biegiem czasu sytuacja ta ulegnie zmianie – chłopak musi się przyzwyczaić do nowej sytuacji i lepiej poznać ludzi. W poprzednim swoim mini tymczasowym miejscu (zanim do nas trafił był chwilę u Pani, która go złapała) jak był brany na ręce szybko się relaksował i było widać, że mizianie sprawia mu przyjemność.

Daffy od braci różni się nie tylko charakterem – w przeciwieństwie do prawie identycznych czarnuszków, chłopak ma białe elementy umaszczenia – warto tu wspomnieć o charakterystycznym białym „wąsie” pod nosem, który dodaje mu uroku.

Z innymi kotami Daffy dogaduje się dobrze – nie wdaje się w bójki, nie syczy i nie przejawia cienia agresji. Wesoło biega po kociarni i rozrabia z nowymi kolegami i koleżankami albo wyleguje się na miękkich kocykach.

Daffy jest zaszczepiony, zdrowy, odrobaczony i testy FIV/FeLV ma ujemne. Czeka na swój dom, w którym będzie mógł do końca otworzyć się przed człowiekiem i dowie się jak przyjemne może być mizianie.

Dowiedz się więcej o Daffym>>