Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Pożegnanie Orzeszka [*]

19 września 2017 r.

Orzeszek odszedł dziś za Tęczowy Most.

3 z 5 piątki orzeszkowego rodzeństwa w ostatnim czasie nie wyglądała najlepiej. Apetyt mieli, kupkę robili ładną, ale mieli wyciek z oczu. W poniedziałek zaliczyli wizytę u weterynarza. Dostali krople i wzmocnienie. W środę Orzeszek był dosyć ospały. Apetyt jednak był niezmienny. Mimo wszystko jego stan był niepokojący i w czwartek ponownie cała ekipa pojechała do weterynarza. Orzeszek ważył tylko 350 gram, a dla porównania największy kociak Pekan – 800 gram. Reszta rodzeństwa miała powyżej 500 gram. Orzeszek jeszcze tego samego dnia trafił do naszej wolontariuszki Michaliny na odkarmienie. Chcieliśmy, aby był pod kontrolą. Czwartek całą noc przespał wtulony. W piątek miał miał apetyt, ładnie się załatwiał. Sporo spał, ale miał też ochotę na zabawę. W nocy już takiego apetytu nie miał. Zrobił kupkę luźną z małą ilością krwi. Przyszedł się wtulić, ale był mniejszym wiercipiętą niż wcześniej. Michalina próbowała sprawdzić czy jest w stanie na nogach stać – nie był. Leżał nieruchomo z oczami otwartymi. O 00:45 było załamanie, a o 1:00 w nocy wylądował już w stanie krytycznym na Mieszka. Na szczęście po podaniu glukozy – podniósł główkę – poczuł się lepiej. Zrobiliśmy testy na panleukopenię i wyszły ujemne.

W sobotę jego stał był na tyle dobry, że miał wyjść dziś z kliniki. Nic już nie wskazywało na to, że może być źle. Orzeszek miał apetyt, nie trzeba było go dokarmiać. Ładnie się załatwiał, nie miał wymiotów. Dziś niestety zamiast telefonu o tym, że chłopak jest gotowy do wyjścia otrzymaliśmy wiadomość, że w nocy doszło do nagłego pogorszenia i Orzeszek odszedł. Nie wiemy co ostatecznie było przyczyną jego złego stanu. Być może silne zarobaczenie, z którym jego organizm nie był w stanie sobie poradzić. Dzieci jednak były odrobaczane podwójnie. Mamy nadzieję, że z resztą rodzeństwa będzie wszystko dobrze.

Maluszek był z nami 8 tygodni. Zamieszczamy zdjęcie Orzeszka zrobione w czwartek – jest w kolorze, bo takim chcemy go zapamiętać. Dużo radości wniósł do naszej kociarni. Biegaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem.