Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Psi telegram adopcyjny

30 października 2017 r.

PSI TELEGRAM ADOPCYJNY

To lato było dla nas wyjątkowo trudne, pod nasze skrzydła trafiło wiele psów, bardzo dużo szczeniaczków (26!), były momenty, że nasze przytulisko i domy tymczasowe pękały w szwach, a my sami nie wiedzieliśmy w co najpierw włożyć ręce. Tego lata naprawdę mieliśmy co robić, ale najważniejsze dla nas są tego efekty, którymi się dzielimy z Wami . Wszystkim ludziom, adoptującym od nas psy z całego serca dziękujemy! Dziękujemy również osobom, które dzielnie śledzą losy naszych podopiecznych, każde polubienie i udostępnienie przybliża je do swoich domów. Od połowy czerwca do domów pojechali:

1. Szczeniak Rizo – najmniejszy z czwórki szczeniaczków znalezionych na ulicy w kartonie, filigranowy Rizo jako pierwszy pożegnał się ze swoim rodzeństwem i wyruszył w wielki świat. Bardzo się cieszymy, że nasz kochany maluch znalazł tak cudowny dom!
2. Szczeniak Grafi – pewność siebie zaprowadziła Grafiego tam, gdzie jego miejsce, czyli do domu stałego. Po odbyciu pożegnalnych psot z rodzeństwem grzecznie skinął głową na odchodne i pojechał z nową rodziną rozpocząć prawdziwe życie. Za współlokatorów, oprócz ludzi, ma jeszcze kota i jeża, których akceptuje bez problemu, co było zresztą do przewidzenia. Wszystkiego dobrego Grafi!
3. Szczeniak Panda – w nowym domu rozgościł się od pierwszej chwili. Łatwo było mu znieść rozłąkę z rodzeństwem, ponieważ zyskał nowych towarzyszy w osobach trzech kocich rezydentów. Oprócz kotów Panda zyskał również swoich ludzi, którzy sprawią, że jego życie nie będzie już wiązało się z troskami i niepokojem. Mają w tym spore doświadczenie, przygarniają bowiem pod swój dach czwarte zwierzę z naszej fundacji! Bardzo dziękujemy!
4. Szczeniak Luiza – jedyna w „kartonowym” towarzystwie suczka – Luiza – pojechała do domu jako ostatnia z czwórki rodzeństwa. To była wzajemna miłość od pierwszego wejrzenia i nikt nie miał wątpliwości, że sunia jest przeznaczona właśnie tej rodzinie. Zmiana miejsca w ogóle nie wywołała u Luizy jakiegokolwiek stresu. Mała dzielnie zniosła podróż samochodem i bez najmniejszych oporów wkroczyła do swojego nowego domu, gdzie będzie otoczona uczuciem i troskliwą opieką. Bardzo dziękujemy nowej rodzinie Luizy za przygarnięcie tej uroczej istotki!
5. Szczeniak Elis – w wielki świat wyruszył jako pierwszy ze szczeniąt Arii. Odwaga i brak oporów przed zawieraniem nowych znajomości otworzyły temu maluchowi drzwi do nowego życia, które będzie wiódł jako członek licznej, radosnej i troskliwej rodziny.
6. Szczeniak Eden – Eden szybko poszedł w ślady swojego mniejszego brata Elisa i podobnie, jak on zmienił adres zamieszkania na dom stały. Zamieszkał w dużym domu z ogrodem, w spokojnej okolicy, gdzie będzie miał szansę rozwijać się i uczyć dorosłego życia. Cieszymy się i życzymy Edenkowi i jego nowej rodzinie wszystkiego najlepszego!
7. Piesek Badżi – ten uroczy maluszek został członkiem troskliwej rodziny, która od pierwszego spotkania nie wyobrażała sobie życia bez niego. Badżi szybko zaaklimatyzował się w nowym środowisku, zachowuje się bardzo grzecznie zarówno w domu, jak i na spacerach, dając wiele radości swojej rodzinie.
8. Suczka Kaja – po długim pobycie w domu tymczasowym Kaja, a dzisiaj Masza, została w końcu adoptowana. Niewiele się dla niej tak naprawdę zmieniło, bo na adopcję zdecydowała się najbliższa rodzina opiekunki z domu tymczasowego. Z taką rodziną Masza wyjdzie dobrze nie tylko na zdjęciach! Bardzo dziękujemy Sylwii za długą i troskliwą opiekę nad naszą podopieczną – życzymy szczęścia!
9. Pies Manu – Manu opuścił przytulisko z uśmiechem na twarzy i pojechał do swojego nowego domu, gdzie czekano na niego z otwartymi ramionami i sercami. Manu dzielnie zniósł podróż i szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu, które ożywił swoją młodzieńczą energią. Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego!
10. Pies Norek – dobrze, że są na świecie ludzie, dla których wiek i wygląd to drugorzędne cechy. Pani Ania postanowiła adoptować od nas kolejnego psa i tym samym Norek został współlokatorem Lucjana. Panowie obwąchali się ostrożnie przy pierwszym spotkaniu, wymienili poglądy na temat wspólnego mieszkania i ostatecznie przyjęli wizję Lucjana, która sprowadza się do tego, że spokój jest drogą do sukcesu. Żyją zgodnie pod jednym dachem, mają brzuszki pełne wyśmienitego jedzenia i chodzą na regularne spacery, pani Ania natomiast czuwa nad wszystkim, nie zapominając o tym, aby każdy otrzymał należną mu porcję pieszczot. Z całego serca dziękujemy!
11. Suczka Aria – po odchowaniu swoich dzieci i nabraniu sił zarówno fizycznych, jak i psychicznych, stała się gotowa do opuszczenia domu tymczasowego i rozpoczęcia nowego życia. Miło było patrzeć jak dobre, spokojne warunki pozwoliły tej kochanej suczce otrząsnąć się ze strachu i stanąć prosto z uniesioną głową oraz wyprostowanym ogonem. Zmiana miejsca zamieszkania będzie dla niej kolejnym wyzwaniem, ale dzięki wsparciu swojej nowej rodziny Aria bardzo szybko odnalazła się w nowej sytuacji. Z całego serca życzymy wszystkiego najlepszego Arii i jej opiekunom!
12. Szczeniak Elif – Elif również wykonała wielki krok w stronę dorosłości opuszczając dom tymczasowy i udając się do swojego nowego domu, w którym wszyscy bardzo na nią czekali. Jest otoczona troskliwą opieką, jak na pełnoprawnego członka rodziny przystało. Cieszymy się i życzymy wszystkiego dobrego!
13. Piesek Kiwi – Kiwi został adoptowany przez swoich tymczasowych opiekunów, którzy po kilku miesiącach wspólnego życia nie wyobrażali już sobie, że mogliby się z nim rozstać. Zatem dotychczas skrupulatnie zdobywane przez Kiwiego kanapy przeszły oficjalnie w jego władanie! Bardzo dziękujemy!
14. Piesek Eryk – decyzja wisiała od jakiegoś czasu w powietrzu, aż w końcu została oficjalnie podjęta! Eryk został na stałe w swoim domu tymczasowym. Agnieszka i Wojtek stworzyli mu dom, o którym mogliśmy tylko pomarzyć. Adopcja starszego, chorego psa to za każdym razem moment wzruszenia i odzyskania wiary w to, co robimy. Ogromnie dziękujemy!
15. Szczeniak Eska – najmniejsza z rodzeństwa suczka po kilku spotkaniach zapoznawczych udała się do swojego nowego domu. Czeka na nią cały świat i dorosłe życie, w które wkroczy u boku swojej nowej, kochającej rodziny. Życzymy wszystkiego dobrego!
16. Pies Kabi – pozytywnie zakręcony Kabi ostatni spacer po lesie otaczającym nasze przytulisko zakończył na tylnym siedzeniu samochodu i wraz z rodziną pojechał do domu. W domu odnalazł się bardzo szybko, stres związany ze zmianą miejsca wydaje się być zupełnie mu obcym pojęciem. Serdecznie dziękujemy za adopcję Kabiego i życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!
17. Suczka Aqua – dziewczyna świetnie poradziła sobie ze wszystkim: podróż samochodem zniosła bez większego stresu, od samego początku bardzo grzecznie zachowuje się w domu, akceptując wszystkich kocich towarzyszy, nie ma również problemu z zachowaniem czystości i właściwie z niczym. Nowa rodzina Aquy jest nią zachwycona, podobnie zresztą jak my. To cudowne widzieć ją w prawdziwym domu, bardzo dziękujemy!
18. Pies Sasza – został adoptowany przez fantastyczną rodzinę, która jeszcze przed pierwszym spotkaniem nie miała wątpliwości, że Sasza jest właśnie ich psem. Największy z naszych podopiecznych ma teraz do dyspozycji duży dom z ogrodem, na każdym piętrze kanapę, pyszne jedzenie i zyskał nawet współlokatora w osobie kota, który zrobił na początku wielkie oczy ze zdumienia, jednak po chwili zaakceptował nowy stan rzeczy. Dziękujemy za przygarnięcie Saszki!
19. Piesek Nani – maluszek wyciągnął szczęśliwy los na loterii i ochoczo z niego skorzystał! Pojechał do domu w towarzystwie pary młodych ludzi, którzy są równie uśmiechnięci, co on i razem stanowią naprawdę dopasowaną ekipę. Nam nie pozostaje w tej chwili nic innego, jak serdecznie podziękować, przesłać dużo dobrej energii i życzyć wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!
20. Szczeniak Zoe – już przy pierwszym spotkaniu wpadła w oko swojej nowej rodzinie, która nie wahała się ani chwili i przygarnęła suczkę do siebie. Zoe bardzo szybko zadomowiła się w nowym miejscu. Jest odważna i ciekawa świata, bez kompleksów idzie przed siebie. Serdecznie dziękujemy!
21. Szczeniak Emma – skierowała swe kroki ku dorosłości i nowemu życiu, idąc w ślady swojego rodzeństwa i matki. Emma to sunia rozważna, ale i ciekawa świata, wykazująca spokojne zainteresowanie wszystkim, co ją otacza. Świat jest dla niej fascynującym miejscem, pełnym nowych doznań i sytuacji, których doświadczać będzie u boku swojej nowej rodziny. Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkiego, co najlepsze!
22. Szczeniak Elfik – podobnie do reszty swojego rodzeństwa zmienił miejsce zamieszkania i zyskał swoją nową, kochającą rodzinę. Bardzo nas cieszy, że wszystkie szczeniaczki Arii znalazły swoje miejsce na ziemi i zostały otoczone należną im troską i opieką. Wierzymy, że Elfik, podobnie jak jego siostry i bracia, wyrośnie na mądrego, zdrowego i szczęśliwego psa. Bardzo dziękujemy za adopcję tego uroczego malucha!
23. Szczeniak Barni – wreszcie nadszedł ten piękny dzień, w którym Barniś przeprowadził się do swojego nowego domu. Nasz podopieczny trafił w ramiona Pani Grażyny z małżonkiem, którzy tydzień wcześniej pożegnali (po długiej chorobie i transfuzjach krwi) poprzedniego psa. Barniś został honorowym i najważniejszym członkiem rodzinki. Nowi Państwo noszą Barniego na rękach i przychylają mu nieba, za co serdecznie dziękujemy!
24. Piesek Pako – bez głębszego zastanowienia, z jak zwykle wysoko uniesioną głową i szerokim uśmiechem, Pako wskoczył do samochodu swojej nowej rodziny i pojechał rozpocząć nowe życie. Można śmiało powiedzieć, że nowi właściciele i Pako wpadli sobie w oko już przy pierwszym spotkaniu i właściwie od samego początku wiadomo było, że idealnie do siebie pasują. Bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy zarówno nowej rodzinie Pako, jak i Pani Basi, która po raz kolejny udzieliła fundacji swojego wsparcia, odsuwając na dalszy plan własne sprawy. Dziękujemy!
25. Suczka Tola – malutka źle znosiła pobyt w przytulisku i bardzo dobrze się stało, że mogła je opuścić tak szybko. Teraz może już spokojnie odetchnąć, wysypiać się i chodzić na regularne, relaksujące spacery. Mocno kibicujemy Toli i jej nowym opiekunom!
26. Suczka Mia – delikatna i kulturalna Mia szturchnęła po raz ostatni nosem swojego synka Lu i pojechała do nowego domu, w którym czekała już na nią jej współlokatorka Tina. Panny poznały się już wcześniej, więc przebywanie pod jednym dachem nie jest dla nich tak wielkim zaskoczeniem. Obie dziewczyny cenią sobie spokój i wygodę, dzięki czemu ich wspólna droga przez życie nie będzie raczej burzliwa. Życzymy Mii i Tinie wielu wspólnie przemierzonych kilometrów wśród łąk i pól, a opiekunom suczek serdecznie dziękujemy za adopcję naszej uroczej panny.
27. Szczeniak Lu – przebojowość niewątpliwie pomaga w życiu, o czym przekonał się mały Lu. Po spacerze nie musiał już wracać do boksu, po raz ostatni zaznaczył swoją obecność w przytulisku i pojechał do swojego nowego domu. Wieczór spędził na zmianę baraszkując w ogrodzie, przyglądając się swojemu odbiciu w szybie i śpiąc. Rośnij zdrowo maluchu i nie trać nic ze swojego przebojowego charakteru!
28. Suczka Lussy – dziewczynka w typie maltańczyka odebrana interwencyjnie z koszmarnych warunków dzisiaj cieszy się już godnym życiem u boku kochających opiekunów. Bardzo dziękujemy za pomoc tej uroczej suczce!
29. Szczeniak Melon – wesoły, otwarty na świat i niezmiernie uroczy bardzo szybko skradł serca swojej nowej rodziny. Już po obejrzeniu zdjęć na stronie nie mieli wątpliwości, że Melon musi z nimi zamieszkać, a spotkanie na żywo tylko utwierdziło ich w tym przekonaniu. Bardzo dziękujemy za przygarnięcie malucha!
30. Szczeniak Mango – w tym przypadku również zaskoczyło już przy pierwszym spotkaniu i wiadomo było, że z całej gromadki szczeniaczków to właśnie Mango jest psem, którego ta rodzina chce przygarnąć. Wesoły, odważny i grzeczny nie pozostawił im miejsca na wątpliwości. Dzisiaj mieszka już w domu, śpi w cieple i chodzi na regularne spacery. Wiedzie godne życie, na jakie zasługuje każdy pies. Bardzo dziękujemy!
31. Szczeniak Frugo – ten rezolutny chłopaczek również trafił do swojego nowego domu, do którego wniósł wiele radości i pozytywnej energii. Szybko oswoił się z kotami i życiem w nowym miejscu, poznał psich sąsiadów i zaczął korzystać z uroków życia w spokojnej, podmiejskiej okolicy. Bardzo dziękujemy za przygarnięcie Frugo i stworzenie mu prawdziwego domu!
32. Piesek Czoko – był z nami od ponad półtora roku i pomału traciliśmy nadzieję, że pozna czym jest prawdziwy dom. Adopcje starych psów zdarzają się bardzo rzadko, a Czoko oprócz tego, że jest starszy, to nic nie widzi oraz nie słyszy. Ogromnie dziękujemy Pani Oli za opiekę wirtualną oraz Pani Anecie i Panu Jakubowi za przygarnięcie Czoko! Dla takich adopcji warto żyć.
33. Szczeniak Milo – ten wrażliwy i delikatny piesek troszkę otworzył się już w domu tymczasowym, za co bardzo dziękujemy naszej wolontariuszce Kasi, a teraz stoi przed nim cały świat i dorosłe życie u boku swoich ludzi. Wspieramy Cię Milo z całego serca, na pewno wyrośniesz na dzielnego, mądrego psa!
34. Szczeniak Daszka – nowi opiekunowie wprost nie posiadają się ze szczęścia. Dziewczynka uczy się nowego życia i jest oczkiem w głowie wszystkich członków rodziny. Serdecznie dziękujemy za adopcję i życzymy wszystkiego dobrego!
35. Suczka Minka – jej pobyt w przytulisku na szczęście nie trwał zbyt długo. Nasza mała elegantka zamieszkała w swoim nowym domu w towarzystwie uroczej rezydentki w typie beagle i równie uroczych ludzi. Minka ma teraz na imię Mia, sypia czasem w legowisku, a czasem w łóżku, dobrze jada i poznaje świat podczas codziennych spacerów. Serdecznie dziękujemy i życzymy długiego wspólnego życia!
36. Suczka Milka – w końcu się udało! Milka zamieszkała w dożywotnim domu tymczasowym! Ta przemiła sunia była w swoim życiu wielokrotnie odrzucana przez ludzi, kilkakrotnie oddawano ją z adopcji z powodu problemów z adaptacją i przez długi czas żyła w hotelu dla psów. W końcu jednak spotkała na swojej drodze kogoś, kto dał jej szansę i zaprosił do swojego życia na dobre i złe. Milka żyje teraz wygodnie w domu z ogrodem w spokojnej okolicy, zadomowiła się już na dobre i zaprzyjaźniła się nie tylko ze swoimi opiekunami, ale również z mieszkającymi tam kotami. Milka wiedzie spokojne życie, na jakie od dawna zasługiwała. Z całego serca dziękujemy Pani Beacie za decyzję o przygarnięciu Milki pomimo niesprzyjającego czasu i za miłość okazywaną jej na każdym kroku, dzięki czemu sunia poznała w końcu czym jest dom.
37. Piesek Zami – nasz miniaturowy labradorek pożegnał się z przytuliskową ekipą i wprowadził się do swojej nowej rodziny. Nie bał się ani podróży, ani nowego otoczenia, ani klatki schodowej. W domu, po szybkim sprawdzeniu kątów, pewnie udał się na przygotowane wcześniej legowisko i postanowił odpocząć. Pewność siebie Zamiego dorównuje jego urokowi osobistemu i jest naprawdę imponująca. Życzymy temu cudownemu pieskowi i jego nowym opiekunom wszystkiego, co najlepsze – bardzo dziękujemy!
38. Piesek Ptyś – na ten moment czekaliśmy od dawna! Ptyś w końcu zamieszkał w swoim nowym domu, w którym szybko się zaaklimatyzował i zaprzyjaźnił z rezydentem Bolkiem. Razem bawią się w ogrodzie, chodzą na spacery, przekąszają smakołyki i ogólnie świetnie się dogadują. Ptyś dobrze czuje się w domu, nie sprawia żadnych problemów, jest idealny, jak na eleganckiego psa przystało – po prostu pies do pozazdroszczenia! Dziękujemy za jego adopcję!
39. Szczeniak Cappy – od początku bardzo otwarty i wesoły, chętnie spędzający czas z ludźmi, Cappy szybko odnalazł się w nowej sytuacji i poczuł się, jak u siebie. Był niewątpliwie bardzo zdziwiony zmianami, jakie zaszły w jego życiu, ale po krótkim namyśle doszedł do wniosku, że było warto. Bardzo dziękujemy i mocno kibicujemy!
40. Piesek Harry –tak, jak podejrzewaliśmy, wszystko odbyło się bezstresowo. Harry to pewny siebie, wesoły i grzeczny pies, zmiana adresu zamieszkania była dla niego tylko formalnością. Został członkiem szczęśliwej, troskliwej rodziny, której życzymy z całego serca wszystkiego najlepszego!
41. Szczeniak Mino – to kolejny piesek z miotu Aliji, do którego uśmiechnęło się szczęście. Chłopak dostał nowe życie i zamieszkał już ze swoją nową rodziną pod nowym imieniem – Harry. Dzielnie poradził sobie ze stresem i szybko poukładał sobie w głowie zasady, na jakich funkcjonuje jego nowe otoczenie. Przed nim całe życie w towarzystwie totalnie zakochanych w nim ludzi, oby wszystko układało się, jak najlepiej! Ogromnie dziękujemy za jego adopcję.
42. Szczeniak Liczi – zamieszkał w nowym domu w towarzystwie pięciu kotów, które przyjęły go nad wyraz otwarcie i spokojnie. Nie ma w tym właściwie nic dziwnego, bo Liczi to chłopaczek delikatny i grzeczny, nie zaczepiający nikogo bez powodu i ceniący sobie dobre relacje z otoczeniem. Wdał się bez wątpienia w swoją matkę – Aliję, gdyż nie tylko zachowuje się podobnie do niej, ale i porusza się równie lekko i elegancko. Liczi uwielbia relaks na swoim posłaniu, coraz chętniej wychodzi na spacery, a w domu nie sprawia żadnych problemów. Ogromnie dziękujemy za przygarnięcie Licziego!
43. Suczka Bonnie – jest młodą, ok. roczną sunią, którą przyjęliśmy pod opiekę do jednego z naszych domów tymczasowych. Sunia musiała rozstać się ze swoją dotychczasową rodziną, która w związku z przeprowadzką do innego kraju nie mogła dalej opiekować się swoim psem… Udało nam się znaleźć dla niej dom szybciej niż moglibyśmy przypuszczać! Bonnie mieszka już u siebie, ma własne legowisko w każdym pokoju i towarzystwo uroczego, zrównoważonego i sympatycznego kota, a oprócz tego, co najważniejsze, oddaną sobie opiekunkę, która widzi w niej same pozytywy. Bardzo dziękujemy Ani za przygarnięcie Bonnie i życzymy waszej trójce wszystkiego, co najlepsze i długiego, wspólnego życia!
44. Pies Mizu – nie musi już wisieć na łańcuchu i desperacko zabiegać o odrobinę uczucia. Dzisiaj może korzystać z normalnego życia u boku swojej rodziny, chodzić na codzienne spacery i spać w ciepłym posłaniu. Pies, który całe życie spędził na łańcuchu, a od lipca mieszkał w naszym przytulisku wprowadził się do domu i nie sprawia żadnych kłopotów. Tak jak myśleliśmy, okazał się wspaniałym i mądrym przyjacielem. Bardzo dziękujemy za jego adopcję!
45. Szczeniak Maszka – ta rezolutna panienka wniosła mnóstwo pozytywnej energii do swojego nowego domu, w którym zaaklimatyzowała się w mgnieniu oka. Przebojowość to jej drugie imię, o czym przekonali się wcześniej opiekunowie z domu tymczasowego. Dziękujemy za pomoc w uratowaniu tej kruszyny zarówno Pani Basi i Panu Sławkowi z domu tymczasowego, jak i nowej rodzinie Maszki!
46. Pies Kola – nasz kochany Kola nareszcie w domu! Przeszliśmy razem długą, pełną emocji drogę i bardzo się z nim zżyliśmy. Pamiętamy dokładnie czas, gdy bał się własnego cienia, a strach powodował, że nie był w stanie podnieść się i stać na wyprostowanych łapach. Pamiętamy również jego pierwszy kontakt z obrożą i smyczą, pierwsze spacery i kontakty z innymi psami. Dzisiaj natomiast widzimy Kolę mieszkającego w domu, śpiącego na legowisku i spacerującego spokojnie w parku. Widzimy go wiodącego po prostu normalne życie i wiemy, że warto starać się dla każdego psa w przytulisku, bo każdy z nich jest tak naprawdę normalnym psem zasługującym na drugą szansę. Dziękujemy Ewelinie za przygarnięcie Koli i mocno trzymamy kciuki za długie i szczęśliwe życie!

Z 26 szczeniaczków zostało nam jeszcze 4 do adopcji – dwie dziewczynki Mili i Koni oraz dwóch chłopców Kimi i Monti. Chociaż możemy w tajemnicy powiedzieć, że Monti jutro jedzie do swojego domu!

Galeria naszych byłych podopiecznych znajduje się na fanpage’u:

https://www.facebook.com/GlosemZwierzat/posts/2295232603836499