Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Koty z giełdy w Przeźmierowie proszą o pomoc!

7 listopada 2017 r.

Na terenie giełdy samochodowej (kiermaszu z częściami) w Przeźmierowie żyją dziesiątki kotów. Ta liczba zmienia się z dnia na dzień bo jedne się rodzą, inne umierają. Rotacja jest spora. Zgłoszenie o kotach nadesłała osoba zaniepokojona stanem kotów na terenie giełdy, gdyż znalazła ona martwego kociaka leżącego przy toaletach publicznych. Udało nam się uzyskać zgodę od zarządcy na wejście na teren poza godzinami otwarcia kiermaszu, w celu pomocy kotom. Pojechałyśmy więc na rekonesans.

Jak się okazało, wiele osób na miejscu jest życzliwych w stosunku do kotów. Jedna z Pań, która na giełdzie prowadzi stoisko, udostępnia kotom swój piecyk i okłada go legowiskami by koty mogły się wygrzać i wyspać w cieple. Dokarmia je i próbuje leczyć (wszystkie mają koci katar). Jednak leczenie wymaga systematycznego podawania leków. Na giełdzie jest to niemożliwe. Kiermasz z częściami odbywa się jedynie w czwartki i niedziele i wtedy koty mogą liczyć na wyżerkę. W tygodniu różnie to bywa. Niektórzy wystawcy podjeżdżają karmić koty, lecz kotów jest za dużo, a temperatury zbyt niskie by ta doraźna pomoc zagwarantowała kotom przeżycie. Będąc na miejscu naliczyłyśmy prawie 20 zwierząt. Koty są niesterylizowane, kotki rodzą kilka razy w roku, mioty kociaków „się rozchodzą”, umierają, nieliczne przeżywają i wzmacniają szeregi kotów bezdomnych, dalej się rozmnażając.
Koty śpią gdzie popadnie, nie mają ciepłych budek, śpią pod kontenerami wraz ze śmieciami. Ot, typowa sytuacja bezdomnego stada.

Chcemy te koty przede wszystkim wysterylizować by nie pomnażały bezdomności. Chcemy tez je podleczyć i wzmocnić i zrobić dla nich ciepłe, styropianowe budki na zimę.

W niedziele udało nam się złapać 4 koty z giełdy. Niestety, nie będzie to szybka akcja. Koty są chore więc z pewnością spędzą u nas kilka tygodni zanim zostaną wypuszczone i zwolnią miejsce dla następnych kotów z giełdy.

Kot szarak – zaawansowany koci katar. Na razie mało je. Leczymy.
Kociak czarny – oko w fatalnym stanie w wyniku KK. Leczymy.
Szaro biała kotka – koci katar. Leczymy.
Czarna kotka dorosła – koci katar. Leczymy.

Prosimy o wsparcie finansowe dla kotów z giełdy. To dla nas ciężki finansowo moment, bo skończyły się pieniądze z 1%. Zaczęło się te cięższe pół roku kiedy musimy obracać w ręku każdy grosz zanim go wydamy. Szukamy możliwych oszczędności, cięć, ale jak ciąć jak stwory nas potrzebują?
Nie przyjąć? Odmówić im pomocy bo „sorry koty, nie ma kasy, poradzicie sobie jakoś”?

Pomóżcie nam pomagać!

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW

tytułem: koty z giełdy