Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Lisówka w podróży do Wrocławia

30 listopada 2017 r.

Kilka dni temu Lisówka pojechała w podróż do Wrocka, co by się lepiej dodiagnozować. Uznała, że nie do końca nam ufa z tym naszym poznańskim leczeniem, skoro od miesięcy zamiast zdrowieć, choruje. Namówiła Monikę i Tomka by zawieźli ją do wrocławskiej kliniki na rezonans, który miał pomóc w znalezieniu przyczyn epilepsji. Jako pasażerka samochodu spisała się na medal! Zarówno w jedną jak i drugą stronę, mimo wielkiej odległości i głodu (była na czczo) zachowała klasę i nie robiła głośnych scen, jak to ma w zwyczaju robić większość naszych kotów na nieznośnym dystansie 500 metrów do weta. Monia i Tomek wyposażeni w zatyczki do uszu byli gotowi na dwugodzinne kocie arie operowe, a Lisówka nic! Nawet nie zamiauczała, tylko traktorzyła i podstawiała swój śliczny łepek do głasków.

Niestety, rezonans niewiele wykazał. Nie dał nam żadnych odpowiedzi odnośnie przyczyn stanu kotki. Lisówka (no i my po cichu) liczyła na troszkę więcej, ale do rzeczy. Poniżej skrótowo omówimy wyniki poszczególnych badań.

Fiv/Felv – ujemny.

Badnia krwi w normie. Magnez nieco poniżej normy, ale to nie powód do paniki.

Pobrano płyn mózgowo-rdzeniowy. Wyniki otrzymamy mailem w ciągu 2 tygodni.

Rezonans – zmiany w hipokampie (nie mylić z hipopotamem). Nie wiadomo czy te zmiany są przyczyną czy też skutkiem epilepsji.

Wynik dodatni na drożdżaki, lecz nie ma to wpływu na ataki epilepsji. To tylko kolejny, dodatkowy bajer do kompletu nieszczęść Lisówki.

Zalecenia – podawanie leku tak jak do tej pory, przez kolejne 3 miesiące i obserwacja. Została wypisana recepta na wlewy doodbytnicze (i w tym momencie Lisówka pożałowała pomysłu wyprawy do Wrocka). W razie gdyby wystąpił dłuższy atak, należy podać taki wlew w celu jego przerwania.

Dziękujemy bardzo Pani Joannie, która pokryła koszt rezonansu i przekazujemy dziękczynne tryknięcie głową od Lisówki.

Prosimy Was jednak o ciągłe wsparcie dla tej nieszczęsnej kupki futra. Świat się na nią uwziął z tymi chorobami, a my ledwo zipiemy z finansowaniem leczenia tych wszystkich plag egipskich. Kliknij w link do zbiórki:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/lisowka

Pomóż nam pomagać.

Dowiedz się więcej o Lisówce>>