Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Nasza nowa kocia podopieczna

22 listopada 2017 r.

Ehhh… poszukujemy do fundacji wolontariuszy gruboskórnych, o twardych sercach, myślących rozsądkowo, nie dających się porwać emocjom. Dlaczego? Bo każdy nieagresywny kot, który do nas trafia „tylko” na sterylkę zostaje na dobre, „bo rokuje”. W sumie wystarczy, że nie przegryza tętnic. Od razu przechodzi z szufladki „dzikus” to szufladki „kotełek”.
Tak było z dziesiątkami kotów wcześniej, tak jest teraz z częścią kotów z giełdy i tak jest z kotką Venus.

Venus była bezdomną kotką, mieszkała w Bolechowie. Poproszono nas o wysterylizowanie jej, by nie pomnażała bezdomności w okolicy. Kotka doszła do siebie po zabiegu sterylki, no i co? No i mruczy głaskana. Skubana…

Nadziei na to, że ktoś zdecyduje się na adopcję kotki, dodaje nam fakt, iż jest ona naprawdę niebrzydka, a wręcz wyjątkowo urokliwa.  Jako szylkretka statystycznie ma większe szanse na adopcje niż czarny kot. Ponadto, nie dość, że jest ładna, to jeszcze miła – rozmruczana i łagodna. Wiadomo, w pierwszym kontakcie, ze strachu przed nieznanym, syczy na nas gdy zbliżamy dłoń (kto by nie syczał na widok nieznanej łapy?). Ale w momencie gdy dłoń ta dotknie już jej główki, kicia natychmiast syk zamienia w słodkie mruczenie. No i to nas zgubiło. Venus pewnie specjalnie uknuła taki plan w swojej małej kociej głowie, by już nie wracać na „wolność” i rozczula wolontariuszy, którym miękną kolana na myśl, że trzeba ją odwieźć i odstawić na dwór. Każdy znajduje wymówkę, że akurat tego dnia musi wstawić pranie, jechać sprawdzić czy żelazko wyłączone, odwiedzić chorą babcię, uczyć się do egzaminu, itd. No i tak…

Szukamy domu stałego lub tymczasowego. Życie w kociarni też do szalowych nie należy. To tylko przejściówka. Dobrze jest mieć własny kąt. Zwłaszcza, że kotełek blokuje nam teraz miejsce dla następnego bezdomniaka, który trafi „tylko na sterylkę”.

Venus jest wykastrowana, odrobaczona, zaszczepiona i ma ujemne testy FIV/FeLV – informujemy w razie gdyby to stanowiło kartę przetargową.