Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Rudy młodzieniec - Spinek

3 listopada 2017 r.

Spinek, kiedy do nas trafił, nikt nie przypuszczał, że będziemy musieli błagać o dom dla niego. W końcu Spinek jest rudym kociakiem. RUDYM. KOCIAKIEM. Czyli rozchwytywanym typem kota do adopcji – najbardziej uwielbiane umaszczenie i zdecydowanie preferowany wiek.

Niestety okazało się, że Spinek ma FIV . Wynik ten będziemy jeszcze potwierdzać na 100% badaniem PCR, jednak już teraz jego szanse adopcyjne spadły niemalże do zera. Spinek jest kochany, mruczy jak szalony i wtula się w człowieka. Poza tym uwielbia się bawić (najbardziej szaleje za szmacianą myszką, ale nie pogardzi też wędką i całą resztą kociego placu zabaw ) i jest niezwykle towarzyski oraz bardzo grzeczny. U nas niestety mały musi być odseparowany nie tylko od stałej obecności ludzi ale też od innych kotów. Mieszka całkiem sam w odrębnym pomieszczeniu i widać, że bardzo smutno mu w pojedynkę.

Szukamy dla Spinka domu, chociażby tymczasowego. Chłopak obdarzy opiekunów wielką miłością, a FIV… no cóż, nie ma się czego bać. Koty, będące nosicielami tego wirusa funkcjonują bardzo dobrze, a jedynym „minusem” jest fakt, iż nie może zamieszkać z kotem nie będącym nosicielem wirusa (mimo że ryzyko zarażenia jest małe, to zawsze istnieje – np. przez dotkliwe pogryzienie).
Zatem jeśli ktoś szuka kota jedynaka lub ma już domu kota z FIV i szuka dla niego towarzysza – polecamy Spinka z czystym sumieniem. Jest naprawdę cudowny.

Kto go pokocha i podaruje mu stały lub tymczasowy dom?

Dowiedz się więcej o Spinku>>