Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kłębuszkowe newsy

15 grudnia 2017 r.

Kłębuszek żyje, walczy bardzo dzielnie. Co najbardziej cieszy – ma apetyt. Na razie jednak to tyle dobrych wieści.
Z kociaka leje się biegunka, od wczoraj – wraz z robakami. W obliczu takiej inwazji pasożytów, ważąc na szali ryzyko jakie wiąże się z odrobaczaniem w tym stanie i skutki zarobaczenia, lekarze zdecydowali się delikatnie odrobaczać malucha. Po podaniu leku, odpukać, czuje się dobrze i nadal chętnie je.  Szycie rany pod paszką niestety trochę puszcza. Lekarze dysponowali znikomą ilością skóry do zszycia więc od początku podejrzewano, że rana się będzie rozchodzić. Ale ta rana to „pikuś”. Ważne, że kotek wstaje, siada i podchodzi sam do jedzonka. Nadal jest słaby, ale nadal, odpukać, nie zachorował. Przeszkadza mu kołnierz, ale nie można go zdjąć by mały nie zaczął majstrować przy szwach.

W tej chwili największym zagrożeniem dla Kłębuszka jest brak odporności. Ogromnym niebezpieczeństwem są dla niego inne chore zwierzęta w szpitalu, wirusy, bakterie. Lekarze starają się jak mogą by dochować sterylności. Mamy ogromną nadzieję, że kociakowi się uda, że nie zachoruje, że nie zarazi się żadnym wirusem, w najgorszym wypadku panleukopenią, bo to dla niego będzie oznaczało wyrok śmierci. Odchodzimy od zmysłów martwiąc się czy ktoś nie popełni ludzkiego błędu, zapomni zdezynfekować rąk, zmienić rękawiczek. Tylko tyle trzeba by Kłębuszek stracił życie. Pozostaje nam ufać, że będzie dobrze. Kłębuszek jest w dobrych rękach.

Wierzymy, że decyzja o pozostawieniu go przy życiu nie była błędem i kotek wyzdrowieje, nauczy się chodzić na 3 łapkach i przed nim długie, wspaniałe życie bez bólu, u kochających ludzi.

Póki co, musimy przejść przez te najtrudniejsze chwile.
Nadal prosimy o wsparcie dla Kłębuszka.

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW
Tytuł: Kłębuszek.