Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kociak z uciętą łapką - pomóżcie nam mu pomóc

9 grudnia 2017 r.

Gdy dzwoni telefon Straży Gminnej, wiemy, że z pewnością ktoś potrzebuje pomocy. Tak było i tym razem. Straż Gminna prosiła o pomoc dla poranionego kociaka, któremu, jak mówili, „krew leci z okolic ogona i chyba jest po wypadku”. Mimo braku funduszy i miejsc w kociarni, zgodziłyśmy się przyjąć dzieciaka pod nasze skrzydła, licząc, że jakoś to będzie, że założymy zbiórki, bazarki i z Waszą pomocą pomożemy kolejnemu stworkowi.

Kociak został przetransportowany do kliniki, w której pierwsze oględziny wykazały uciętą tylną stopę, uszkodzoną przednią łapkę, dziurę pod pachą i silne rozwolnienie.

Nie wiemy co się kotkowi przydarzyło, może grzał się pod maską samochodu i samochód odpalił? Nie wiemy jak mogą powstać takie rany, więc tylko spekulujemy. Rany mają już około 2-3 dni. Ile ten dzieciak musiał znieść bólu i cierpienia chodząc 3 dni z uciętą łapką? Jest bardzo dzielny!

Test na panleukopenię na szczęście ujemny.
Silna biegunka musi być wynikiem złego żywienia i/lub zarobaczenia.

Kociak ma ok 3 miesiące, jest chłopaczkiem. Najprawdopodobniej dziś przejdzie operację, oczyszczanie ran. Wczoraj na ostry dyżur przyjął go lekarz ogólny, dziś odbędzie się konsultacja z chirurgiem. Czekamy na wieści.

No i cóż, i jak zawsze – prosimy o pomoc…

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Tytuł: Kociak z uciętą łapką.

Dziękujemy!!