Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kolejny kot z giełdy pod naszą opieką

18 grudnia 2017 r.

Kolejny kot z giełdy w Przeźmierowie trafił pod naszą opiekę.

Wczoraj rano zadzwoniła do nas Pani Ula, opiekująca się stadem kotów na giełdzie, z prośbą o pomoc choremu kocurowi. Od rana leżał w kartonie i nie reagował na podtykane pod nos jedzenie, co się nigdy wcześniej nie zdarzało.  Gdy przyjechałyśmy po kota od razu dało się wyczuć okropny smród ropy i smarków, które zaklejały kotu oczy i nos. U lekarza potwierdziło się, że kocur jest po prostu koszmarnie zaglucony, cały transporter, w którym jechał był umazany katarem i ropa. Dało się usłyszeć szmery w oskrzelach – na szczęście jednak choroba nie weszła na płuca. Kotek przy okazji ma też dorodny świerzb w uszach. Jest pełnojajeczny, co niedługo ulegnie zmianie.

Kocurek jest też wyjątkowo sympatyczny!
Pani Ula opowiadała, że jest bardzo opiekuńczy w stosunku do innych kotów i gdy rodziły się mioty maluchów na giełdzie, to on się nimi troskliwie zajmował, ogrzewał, wylizywał.

Silne dawki leków powinny postawić na nogi kocurka w ciągu dwóch tygodni. Już dziś zaczął ochoczo jeść – widać pierwsza dawka leków zbiła temperaturę i kot poczuł się lepiej.

Jeśli wspieracie nasze działania – pomóżcie nam pomagać.

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW
tytuł: koty z giełdy