Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Przedstawiamy nowego podopiecznego - Chili

9 stycznia 2018 r.

Chili – kot, który nie ma siły chodzić .

Wczoraj pod nasze skrzydła trafiła kolejna bieda, aczkolwiek słowo bieda chyba nie pasuje do tego kościotrupka – tragedia było by bardziej adekwatne. Kocur został znaleziony przez pewną Panią wplątany w płot, z którego nie potrafił wyjść. Kot generalnie nie bardzo ma siłę chodzić, jest zagłodzony, więc wydostanie się z pułapki było dla niego niemożliwe. Ta Pani wyciągnęła go, zaniosła do znajomej, gdzie przerażone stanem i smrodem kota wykąpały go i wezwały lokalnego lekarza. Lekarz przyjechał, podał Betamox i zostawił antybiotyk do podawania. Niestety, mąż tej kobiety nie zgodził się by przebywał u nich chory kot, więc zwróciły się do nas o pomoc. Umówiłyśmy się na przekazanie kota w zaprzyjaźnionym gabinecie wet. Po wyjęciu tego truchełka z transportera mało nie padłyśmy od smrodu. Jedna wielka zgnilizna w buzi, zęby do usunięcia, dziąsła do leczenia. Oprócz tego, kot jest praktycznie zalany ropą. W trakcie 10 minut 3 razy kichnął na nas wielkimi żółto-zielonymi smarami. Kot to skóra i kości. Nie ma siły chodzić, woli się kłaść i nadstawiać do głaskania, lub spać. Jest starszym kotem, niekastrowanym. Ma wyłysiałe placki, np na stopach – może to grzybica? zobaczymy.

Miał jechać do klatki do zaprzyjaźnionej piwniczki, jednakże lekarz prowadząca zdecydowała się zatrzymać kota w szpitalu i porządnie przebadać. Nie wiemy co w nim siedzi. Dopiero po wykonaniu badań dowiemy się więcej.

No i tradycyjnie, do znudzenia, prosimy o pomoc. To kolejny „drogocenny” podopieczny, do gruntownego przebadania. Z pewnością priorytetem będzie usunięcie zębów by kot mógł jeść bez bólu. A potem zobaczymy…

Na dobry stal otrzymał imię Chili, a to już dużo. Imię to ważna rzecz .

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW
tytuł: Chili