Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Słodki Zuki pozdrawia z domu tymczasowego

23 stycznia 2018 r.

Zuki to kotek, który przybłąkał się do nas sam. Konkretnie przybłąkał się do naszego przytuliska dla psów w Dopiewie. Znaleźli go w psiej budzie nasi wolontariusze, którzy przyjechali do przytuliska wyprowadzać psy na spacer. Zukiego zapędy by zostać psem zostały ukrócone szybko, bo został zabrany do kociarni, czyli tam gdzie miejsce kotów. Od niedawna Zuki znajduje się w domu tymczasowym i w końcu ma ludzi non stop dla siebie + kocią koleżankę Nutkę.

Zuki dał się nam poznać jako przecudowny, jednak bardzo nieśmiały, miziak. Jest fenomenalnie słodki w swojej nieśmiałości. Kiedy wyciągamy do niego dłonie, by go pogłaskać, najpierw kuli się w sobie i troszkę posykuje, po czym gdy już się go dotknie, nagle odpala głośny traktorek.  Mruczy głośno z zadowolenia i nastawia się do dalszego miziania. Szczególnie lubi być drapany po grzbiecie tuż nad ogonkiem. W zasadzie nie jest nic dziwnego, wiele kotów z ulicy (i z psiej budy) najpierw boi się wyciągniętej ręki, ale z Zukim było to o tyle urocze, że w kociarni miał bardzo dużą sklerozę – wystarczyło odejść na 5 minut do innych kotów i wrócić do Zukisia by cały proces „witania się” z kotkiem wyglądał tak samo- znów udawał, że jest niedotykalski i prychał po czym rozkosznie nadstawiał się do głasków i mruczał. Na naszym wewnętrznym forum wolontariuszy gdy rozmawiamy o Zukim nazywamy go pieszczotliwie kotkiem „pch, pch, odejdź, mru, mru, podejdź, pch, pch, odejdź, mru, mru, podjedź”.

Poza mizianiem Zuki kocha zabawę. Na widok wędki z piórkami dosłownie szaleje, biega za nią, gryzie piórka, jest przeszczęśliwy. W kociarni przyglądał się z zaciekawieniem innym kotkom i próbował je zaczepiać, by się z nim bawiły. Z tego wnioskujemy, że raczej dobrze odnajdzie się w domu z innym futrem.

Zuki urodził się w sierpniu 2017 roku. To jeszcze młody gentelmen. Jest odrobaczony i zaszczepiony.

By adoptować, przeczytaj:

http://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

Dowiedz się więcej o Zukim>>