Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kotek FIV-ek szuka domu tymczasowego lub stałego

19 lutego 2018 r.

Ogłoszenie grzecznościowe:

„Kontaktuję się z Państwem z prośbą o pomoc w znalezieniu domu dla Lucky’ego. Kotek ma ok. 2-3 lat. Jest z nami od 2,5 tygodnia, w niedziele miną 3 tygodnie. Był bardzo osłabiony i poobijany. Miał zapalenie spojówek oraz problem z dziąsłami ale już jest lepiej. Obecnie jego stan się poprawił porównując do stanu w jakim był, jednak cały czas jest osłabiony. Dostaje jeszcze zastrzyki na poprawę stanu zdrowia. Dzisiaj odebraliśmy kolejne wyniki krwi i jest podejrzenie wystąpienia Mycoplasma haemofelis (haemabartonetlla). Niestety u Lucky’ego stwierdzono obecność FIV. Z racji tego, że posiadamy już kota nie możemy zatrzymać Lucky’ego na stałe i potrzebujemy znaleźć dla niego nowy dom. Lucky jest kotem pozytywnie nastawionym do ludzi. Lubi kiedy go się głaszcze, czasami zaczyna mruczeć, pokazuje brzuszek. Będziemy wdzięczni jeżeli Państwo nam pomogą w znalezieniu dla niego nowego domu. Możemy pokryć koszty leczenia. Zależy nam, żeby Lucky znalazł dom, w którym będzie mógł czuć się bezpiecznie.”

Kochani, my sami mamy FIV-ki, które szukają domu. Wiemy, że te kotki nie cieszą się powodzeniem adopcyjnym. Często ludzie myślą, że najgorzej znaleźć dom dla kota bez oka, bez nogi (ostatnio nawet dzwoniła do nas Pani, która pytała czy mamy kota bez nogi, bo ona chce uratować najbiedniejszego), ale to nie koty niepełnosprawne mają problem ze znalezieniem domu, tylko zdrowe koty starsze lub FIVki i FELVki (Pani nie chciała słuchać i nie chciała kota starszego… dalej dzwoniła po różnych fundacjach szukając kota bez nogi….).
Mycoplasmę haemofelis da się wyleczyć. Pan Piotr oferuje opłacenie leczenia – prosi jedynie o miejsce dla kota, gdyż bardzo obawia się o zdrowie swojego drugiego, zdrowego kotka.
Na początku można umówić się na bycie domem tymczasowym, a dopiero z czasem adoptować kociaka.

Numer kontaktowy w sprawie Lucky’ego (Pan Piotr):
606-665-354