Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Walczymy o życie Danielsa

16 lutego 2018 r.

Daniels od początku nie miał łatwego życia. Urodził się wiosną zeszłego roku w pewnym ogródku w Kiekrzu. Choć matka Danielsa teoretycznie miała opiekuna, ten w ogóle nie interesował się losem kotki i jej dzieci.
Gdy kociaki trafiły pod opiekę fundacji były wychudzone i miały zaawansowany koci katar. Dzięki intensywnemu leczeniu wyzdrowiały i przybrały na wadze. Daniels całe dnie spędzał na beztroskiej zabawie z rodzeństwem. Niestety ten wspaniały okres znów został przerwany przez chorobę. Nawracające biegunki, bóle brzuszka, powiększone węzły chłonne-tak wyglądało kilka kolejnych miesięcy. Organizm tracił tyle energii na walkę z chorobą, że Daniels przestał rosnąć, ważył nieco ponad dwa kilogramy.
W styczniu nastąpiła poprawa. Wydawało się, że mały wyszedł na prostą.

Niestety w ostatni poniedziałek 12 lutego dostał wysokiej gorączki i trafił na ostry dyżur. Badanie krwi wykazało bardzo silną anemię, poza tym w brzuszku Danielsa powiększył się węzeł chłonny.
Zaczęła się dramatyczna walka o życie. W klinice przeprowadzono transfuzję krwi z nadzieją na poprawę parametrów czerwonokrwinkowych oraz podano leki.

Dzisiaj Daniels ma się lepiej, dużo je i śpi. Cały czas jest pod opieką lekarzy w klinice dla zwierząt. A my trzymamy kciuki żeby wyzdrowiał i mógł wrócić do domu.

Prosimy o ciepłe myśli!

Dowiedz się więcej o Daniels>>