Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Passat poleca się do adopcji

19 marca 2018 r.

Passat, czarny około 9 miesięczny kocurek, jeden z kotów zabranych z giełdy samochodowej w Przeźmierowie. W listopadzie, po zgłoszeniu nam stada około 20-30 kotów, chorych, ciągle się rozmnażających, pojechałyśmy na łapankę. Miałyśmy załapać tylko dwa koty, niestety tylko dwie klatki na ich przetrzymanie miałyśmy wolne. Na miejscu jednak okazało się, że sporo kotów jest chorych, zasmarkanych, z kocim katarem. Ostatecznie złapałyśmy 5 w najgorszym stanie. Jednym z nich był Passat, był mocno przeziębiony, szybko pojechał do weterynarza, dostał antybiotyk. Chłopak doszedł do siebie, pojechała na kastrację, potem miał zostać wypuszczony z powrotem na giełdę… nie miałyśmy jednak sumienia, aby go tam wypuszczać i skazywać na mieszkanie na dworze, spanie na zimnej ziemy pod starą przyczepą. Został więc w fundacji i szuka domu.

Passat początkowo był bardzo nieśmiały, uciekał przed naszym dotykiem, jednak nigdy nie był agresywny. Passacik nadal przebywa w fundacyjnej kociarni, zrobił się już dużo śmielszy, i chętnie przychodzi na głaski. Zaczyna mruczeć, nadstawiać tyłeczek do drapania, a nawet i na boczek się położy dając pomiziać po brzuszku. Może i Passat nie należy do odważnych kotów, ale zdecydowanie jest uroczy i po chwili poddaje się głaskom z zadowoleniem. Z każdym dniem i z każdym głaskiem jest pewniejszy. Bardzo potrzebny mu dom tymczasowy, który zdecydowanie będzie miał więcej czasu dla Passata niż my wolontariusze podczas naszych dyżurów w kociarni. My musimy podzielić nasz czas na wiele kotów, które obecnie tam przebywają.

Passat jest wykastrowany i odrobaczony, zaszczepiony i testy FIV/FeLV ma ujemne. Szukamy dla niego domu stałego, albo chociaż tymczasowego, który poświeci mu czas i pozwoli w pełni rozkwitnąć jego kociemu urokowi . Bardzo chcemy, aby Passat poznał co to ciepło domu, co to codzienna porcja głasków, przytulanek i zabawy, co to wzajemna kocio-ludzka miłość.