Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kotek Pingwinek szuka domku stałego albo tymczasowego

16 kwietnia 2018 r.

Pingwinek to ok. 2-3 letni kocurek, który przybłąkał się razem z kolegą do podpoznańskiej firmy, gdzie był dokarmiany przez pracowników. Jedna z Pań tam pracujących postanowiła szukać domków dla tych kociaków. Niestety, nie jest to takie proste, kotki czekały, kolega Pingwinka został śmiertelnie potrącony przez samochód, nie można mu było już pomóc…

Po kilku tygodniach Pani zauważyła, że Pingwinek utyka na tylną nóżkę, od razu postanowiła go złapać i zabrać do weterynarza. Na miejscu okazało się, że kotek został prawdopodobnie przetrącony przez samochód i ma bezwładny ogonek oraz brak czucia w tych okolicach.

Na szczęście kotek samodzielnie się załatwia, wszystko doskonale kontroluje.

Zostało wykonane zdjęcie rtg, nic nie było złamane czy pęknięte, miednica, kręgosłup, nóżki – wszystko w porządku. Jednak konieczna była operacja amputacji ogonka, który wisiał bezwładnie. Rana po obciętym ogonku już pięknie i całkowicie się zagoiła, kotek jest zdrowy i gotowy na nowy dom. Pingwinek został także wykastrowany, testy fiv/felv są ujemne.

Pingwinek jest kochanym, bardzo miziastym i przytulaśnym kocurkiem. Kotek przebywa w awaryjnym miejscu tymczasowo, za chwilę zostanie zaszczepiony i trafi do fundacyjnej kociarni, może uda nam się jednak etap kociarni pominąć i znajdzie się już dla niego jakiś dom tymczasowy lub najlepiej stały? Kto przyganie takiego słodziaka przystojniaka?