Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Mały Edek z panleukopenią

25 sierpnia 2018 r.

Edziu trafił do nas kilka dni temu. Znaleziony został na parkingu, w bazie ciężarówek w szczerym polu, więc podejrzewamy, że przyjechał jedną z nich. Przyjechał do naszej kociarni i dał się poznać jako bardzo żwawy, wesoły stworek. Dwa dni później dyżurujący w kociarni zastali małego bez sił, z przymkniętymi oczami, bez apetytu. Szybko trafił do lecznicy gdzie zapadła druzgocąca diagnoza – panleukopenia.

Panelukopenia to choroba śmiertelna, niewielki procent kotów przeżywa. Warunkiem przeżycia jest nieustanne nawadnianie i podawanie surowicy. Na efekt końcowy ma wpływ szereg innych czynników takich jak ogólny stan kota, odporność, odżywienie itd. No więc walczymy.

Edziu od 2 dni jest w szpitalu, gdzie ma opiekę 24h. Podłączony do kroplówek otrzymuje Canglob.
Żyje już 2 dobę od diagnozy. Reszta w rękach lekarzy i ducha walki Edzia.

Nam pozostaje zbierać kasę.
Na dzień dobry podpisałyśmy dokument przyjęcia szacujący pierwszy koszt na 800zł. Do tego dochodzi kosz Canglobu. Zobaczymy jak długo Edziu będzie musiał być w szpitalu.

Prosimy pomóżcie nam finansowo.
Leczenie panleuko to ogromny koszt.

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW
tytułem: Edzio

Jeśli Edzio przeżyje, w co bardzo wierzymy, będziemy też potrzebowali miejsca, do którego będzie mógł trafić po wyjściu ze szpitala. Nie będzie mógł wrócić do kociarni, gdzie są nieszczepione koty. Szukamy więc domu tymczasowego bez innych kotów, lub z kotami szczepionymi.