Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 Lucky szuka domu stałego

24 października 2018 r.

Ogłoszenie grzecznościowe:

„Lucky to 1,5 roczny kocurek przebywający obecnie w domu tymczasowym, gdzie trafił po tym jak groziła mu eutanazja, do której kot absolutnie się nie kwalifikuje.

Luckuś nie jest w pełni sprawny, ponieważ na skutek niezabezpieczenia balkonu przez ówczesnego opiekuna, wypadł z pierwszego piętra co skutkowało załamaniem kręgosłupa. Lucky jest po operacji odbarczenia i pod pewnymi względami jest prawdziwym szczęściarzem, ponieważ miał nie chodzić, a chodzi – i to całkiem żwawo, chociaż ma problemy z prostowaniem tylnych łapek.
Lucky pilnie potrzebuje kochającego i odpowiedzialnego domu, ponieważ dom tymczasowy niedługo straci możliwość sprawowania nad nim opieki!
Kocurek porusza się samodzielnie, ale sam nie siusia. Trzeba go odsikiwać min. 2 razy dziennie. Dlatego szukamy domu z osobą, która potrafi odsikiwać kota, bądź będzie skłonna się tego nauczyć. Czasami zdarza się kotu popuścić siusiu – jeśli już, to bardzo niewiele. Z kupką jest różnie – są dni, gdy wypróżnia się w kuwecie, ale są też dni kiedy Luckuś nie do końca jest świadomy, że ją robi (zazwyczaj kiedy idzie spać). Sprzątanie kup nie jest w takiej sytuacji wielce problematyczne.

Kot jest dość spokojny w stosunku do innych kotów, ale potrzebuje czasu. Jest bardzo cierpliwy i łagodny jeśli chodzi o wszelkie zabiegi itp. Wszystko mega dzielnie i cierpliwie znosi, jest bardzo pozytywny, pomimo cierpienia, jakiego doświadczył.
Co do zasady, Lucky nie cierpi. Chodzi, biega, wypróżnia się samodzielnie, chociaż trzeba go odsikiwać. Bawi się, jest bardzo kontaktowy, ciekawski i odważny. No i skrada serce! Lucky’emu trzeba poświęcić trochę więcej uwagi ze względu na jego ograniczenia, ale stan kocurka jest na tyle stabilny, że opiekun ma znajdzie też przestrzeń na swoje życie.
Lucky poszukuje dobrego domu z odpowiednimi zabezpieczeniami (balkonu, okna, czy podwórka). Może źle znieść izolację, więc niewskazanym jest, by w domu było dużo kotów.
Luckuś szuka odpowiedzialnego człowieka, który obdaruje go miłością i ciepłem na jakie zasługuje.

Mail: kot-lucky@tlen.pl
Tel: 697 716 521″