Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Manager ds. kocich kuwet poszukiwany

21 listopada 2018 r.

Dział koci FGZ pilnie poszukuje zaangażowanych wolontariuszy do regularnej (słowo klucz!) i odpowiedzialnej współpracy w kociarni w Poznaniu!

Kociarnia to miejsce, w którym przebywają koci podopieczni fundacji… z różnych powodów. Jedni, najczęściej dzicy (tzw. wolnożyjący) przyjaciele dochodzą do siebie w klatkach po operacjach, inni są u nas na krótszym lub dłuższym leczeniu, jeszcze inni w kociarni czekają na swój dom stały. Jedni czekają krócej, inni dłużej, najczęściej wprost proporcjonalnie do wieku i stopnia mizialności. Dla niektórych kotów kociarnia to niemalże dom – to u nas mają namiastkę tego, co powinni mieć na co dzień – ciepło, sucho, pełne brzuchy, opiekę wet i serca wolontariuszy.

Kociarnia to bardzo absorbujące miejsce dla ludzi, którzy się nią opiekują. Wymaga codziennych dyżurów, bez względu na święta, wakacje, sylwestry czy choroby. Do kotów codziennie trzeba przyjść, posprzątać, nakarmić, podać leki, po prostu pobyć…
5 wolontariuszy FGZ ma regularne dyżury co tydzień – zostają dwa nieobstawione w tej chwili dni, piątek i sobota, które są puste w grafiku. Wolontariusze wymieniają się dyżurami i kombinują jak mogą by obstawić te dwa dni, jednakże potrzeba nam więcej stałych, solidnych dyżurujących, by obecnych odciążyć.

Praca w kociarni to:
– sprzątanie klatek z kotami (rozsypany żwir, wylana woda, kuweta, trzepanie kocyków, mycie misek itd.)
– karmienie kotów
– podawanie leków
– sprzątanie w kociarni (jest grafik na mycie podłóg, schodów itd)
– dezynfekcja klatek, transporterów itd.
– uzupełnianie kartotek
– bycie z kotami, głaskanie, kochanie
– 3-6 h podczas dyżuru, co tydzień (zależy od aktualnej liczby kotów w kociarni)

Szukamy osób solidnych, na których można polegać. Szukamy ludzi zaangażowanych, którzy rozumieją, że te koty mają tylko nas i od nas zależy, czy będą miały czysto, czy będą najedzone i leczone.

Jeśli nie zraził Cię dotychczasowy opis, zgłoś się:
fundacja@glosemzwierzat.pl

Zaliczysz kilka dyżurów ze starszym (stażem) wolontariuszem, by po kilku razach móc samodzielnie opiekować się kotami.

Może to Ciebie szukamy? ♥

P.S. Wyjaśniając niewyjaśnione – praca jest nieodpłatna. W FGZ pracujemy non profit