Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Złe wieści o Cukinii

12 listopada 2018 r.

Ostatnio mało piszemy, ale paradoksalnie, to nie oznacza, że nic się nie dzieje, tylko dzieje się tyle, że nie nadążamy z aktualizacją. Niestety, sporo chorób w kociarni.  Dziś kilka słów o naszej Cukinii. Mamy złe wieści.

Jakiś czas temu dyżurni w kociarni zauważyli, że Cukinia jest jakaś taka niemrawa. Najpierw była mniej aktywna, ale jadła, bawiła się. Po prostu jakby więcej spała. Do jej pokoiku przeprowadziły się małe kociaki, więc myślałyśmy, że może ma ich dość.
Na wszelki wypadek jednak, zabrałyśmy ją do lekarza na kontrolę, gdzie okazało się, że ma zapalenie pęcherza. Dostała leki oraz obróżkę feromonowa, żeby się mnie stresowała, wszak często pęcherz choruje na tle stresowym. Chwila minęła, pęcherz wyleczony, a Cukinia nadal jakaś taka… nie w sosie. Pojechałyśmy więc z nią na USG i badanie krwi. Biochemia wyszła ok, test na toksoplazmozę nic nie wykazał, więc zrobiliśmy badania na FIP… Niestety, u Cukinii wyszedł koronawirus fipogenny.

Jak pewnie wiecie FIP nie daje szans na przeżycie. Pytanie jak długo i w jakim komforcie uda nam się podarować Cukinii czas. Dziś trafi do wspaniałego DT u naszej Michaliny by nie mieszkała w kociarni sama, bez szans na adopcję z FIPem. Wierzymy, że uda się jej jeszcze podarować wiele cennych chwil…

A gdyby ktoś z Państwa zechciał podarować Cukinii karmę Applaws w saszetkach, w galaretce, będziemy wdzięczni.

Dowiedz się więcej o Cukinii>>