Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Psi telegram adopcyjny

21 grudnia 2018 r.

Dzisiaj mamy dla Was coś specjalnego, czyli świąteczny telegram adopcyjny! Od maja do dnia dzisiejszego do nowych domów wprowadziły się 33 psy!!

1. Leno – Ten długo wyczekiwany moment w końcu nadszedł! Leno opuścił wreszcie przytulisko i przeprowadził się do swojej nowej rodziny. Zamieszkał w pięknej i spokojnej podmiejskiej okolicy, gdzie nic już nie zakłóca jego spokoju. Leno codziennie chodzi na spacer do lasu, co wprost uwielbia, o czym przekonaliśmy się już w przytulisku, natomiast wolne chwile spędza wygrzewając się na słońcu w swoim własnym ogrodzie. Po prostu żyć, nie umierać! Nowi opiekunowie Leno bardzo się cieszą, że ten nieduży kudłatek został członkiem ich rodziny i obdarzają go każdego dnia uczuciem, którego nigdy wcześniej nie było mu dane zaznać. Serdecznie dziękujemy za adopcję naszego Leno!
2. Maja – Majeczka udzieliła ostatnich życiowych wskazówek swojej córeczce Zosi i pojechała do nowego domu, w którym będzie mogła szybko zapomnieć o niedoli, jaka stała się jej udziałem. Od teraz nie jest już psem bezdomnym i niechcianym, a pełnoprawnym członkiem rodziny, który dostanie wszystko to, na co zawsze zasługiwał. Dziękujemy za podarowanie domu naszej podopiecznej i otoczenie jej prawdziwą opieką i szacunkiem. Życzymy wszystkiego najlepszego!
3. Stefek – Niektórzy to mają jednak trochę więcej szczęścia od innych. Należy do nich bez wątpienia Stefek, który dzięki swojej niecodziennej urodzie i niekłamanemu urokowi spędził u nas zaledwie miesiąc, aż w końcu po raz ostatni machnął ogonkiem na pożegnanie swoim sąsiadom z boksów i udał się do nowego domu, do którego bez dwóch zdań wniósł bardzo dużo dobrej energii. Zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do świata Stefek to prawdziwy skarb na czterech łapkach. Mocno trzymamy za niego kciuki i serdecznie dziękujemy jego nowym opiekunom za podarowanie mu nowego życia!
4. Zosia – Zosieńka również doczekała się swojej szansy! Dwa tygodnie po pożegnaniu z mamą przyszło jej pożegnać się również ze swoją troskliwą opiekunką z domu tymczasowego, panią Basią. Ale jak na rezolutną dziewczynkę przystało, Zosia szybko otarła łzy i pełna optymizmu ruszyła przed siebie rozpoczynając nowy etap w swoim życiu. Wierzymy, że będzie to etap wypełniony radością, dobrą energią, ciekawymi doznaniami i ogólnie wszystkim, co najlepsze. Życzymy tego z całego serca zarówno naszej Zosi, jak i jej nowym, troskliwym opiekunkom. Dziękujemy!
5. Joko – Czekał długo, ale się doczekał i nie musi już zmagać się z frustracją i samotnością w ciasnym, przytuliskowym kojcu. Joko pojechał do swojego nowego domu, w którym oczekiwano go z wielkimi emocjami i uczuciem. Niezmiernie cieszymy się, że ten dzień w końcu nadszedł a nasz podopieczny może oddychać pełną piersią i naprawdę czuć, że żyje. Z całego serca dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego na przyszłość!
6. Uma – Uma przeszła pomyślnie operację usunięcia guza, czuje się bardzo dobrze, a co najważniejsze mogła dochodzić do siebie w swoim nowym domu! W domu, na który zawsze zasługiwała, otoczona troską, miłością i szacunkiem. Nie będzie już musiała się o nic martwić, jest bezpieczna i szczęśliwa, a my wraz z nią. Bardzo dziękujemy za adopcję tej wspaniałej suni i życzymy wszystkiego dobrego!
7. Bridż – Szczęście uśmiechnęło się do Bridża i maluch ma teraz swoją nową rodzinę, mieszka w domu, śpi w cieple i je do syta – żyje w końcu tak, jak powinien żyć od zawsze. Chłopaczek szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu i jest wielką pociechą wszystkich domowników. Dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego na przyszłość!
8. Lotti – Lotti mieszka już w swoim nowym domu! Miała dużo szczęścia i nie musi już męczyć się w ciasnym boksie, zamiast tego korzysta z domowych wygód, codziennych spacerów i towarzystwa przeznaczonych jej ludzi. Mała świetnie zachowuje się w domu, opiekunowie nie mają z nią żadnych problemów i cieszą się z jej obecności w swoim życiu. Z całego serca dziękujemy za adopcję Lotti i mocno trzymamy kciuki, żeby życie z nią było samą radością.
9. Lusio – Czarowaliśmy, czarowaliśmy i wyczarowaliśmy! Lusio doczekał się swojego stałego domu, kochających opiekunów i normalnego życia. I choć z jego perspektywy nie zmieniło się nic, z naszej w sumie też, to jednak istotne jest to, że dom tymczasowy stał się jego domem stałym, a to ma już duże znaczenie! Trudno wyobrazić sobie lepszy scenariusz dla tego radosnego malucha, bo któż zna i pozna go lepiej niż ludzie, którzy żyli z nim prawie rok pod jednym dachem? Pani Kasiu, Panie Marku – najmocniej dziękujemy za podjęcie decyzji o adoptowaniu Lusia!
10. Tili – Radość. Tak jednym słowem można opisać to, co czujemy, gdy nasz pies opuszcza przytulisko jadąc do swojego nowego domu. Rzadko jednak zdarza się, aby nasz podopieczny jechał do domu, w którym mieszka już inny, adoptowany z naszej fundacji pies. Wtedy radość jest podwójna i tak było w tym przypadku, ponieważ urocza i mądra Tili została współlokatorką Eliota. Miło jest widzieć byłego podopiecznego, który żyje otoczony troską, a do tego jest szczęśliwy, kulturalny i pełen energii oraz chęci do życia. Wiemy, że Tili stworzy z Eliotem zgrany duet, który będzie towarzyszył Ani i Tomkowi w ich codziennym życiu. Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!
11. Milusia – Milusia zamieszkała w swoim nowym domu w towarzystwie zakochanych w niej po uszy ludzi! Wystarczyło kilka chwil podczas zapoznania, a decyzja była już podjęta i widać było, że nasza kruszyna w pełni akceptowała taki obrót spraw. Chętnie zatem spakowała swoją walizkę i wyruszyła, aby po raz ostatni zmienić adres zamieszkania. Po przeprowadzce szybko poczuła się jak u siebie i cieszy się już nowym, dobrym życiem. Nowi opiekunowie wypowiadają się o niej w samych superlatywach, bardzo ją kochają i zwyczajnie cieszą się, że Milusia z nimi zamieszkała. My również bardzo się cieszymy i dziękujemy za przygarnięcie tej fantastycznej istotki!
12. Aron – Dobrego domu doczekał się również nasz mądry Aronek. Miły, choć niepozorny pies nie miał kilkakrotnie szczęścia. Polecaliśmy go do adopcji nie raz, ale za każdym razem wybór ludzi padał na innego, zazwyczaj młodszego i ładniejszego psa. Tak to już jest, że to, co piękne nie jest widoczne od razu. A Aron piękny jest nie tylko z wyglądu, jest także psem mądrym, zrównoważonym, pewnym siebie, ale jednocześnie grzecznym i nienachalnym. Ładnie komunikuje się zarówno z ludźmi, jak i innymi psami, co pokazał w domu już pierwszego dnia. Nowa rodzina Arona cieszy się z podjętej decyzji i faktu, że pojawił się u nich nowy, czworonożny domownik. My ze swojej strony jednocześnie dziękujemy, jak i gratulujemy dobrego wyboru!
13. Kimi – Jako ostatni z licznego rodzeństwa stały dom znalazł również Kimi. Jak tego dokonał? Po prostu nie dał się nikomu adoptować przez kilka miesięcy, a po drodze rozkochał w sobie Agnieszkę i Wojtka, u których żył na tzw. „tymczasie”. Rzekł w końcu: „Już tyle razem przeszliśmy, że naprawdę głupio byłoby się rozstawać.” Trudno odmówić Kimiemu słuszności, któż bowiem może znać i rozumieć go lepiej niż ludzie, z którymi spędził prawie dziesięć miesięcy i którzy włożyli ogrom pracy w tak nieufnego wcześniej psa? Agnieszce i Wojtkowi po raz kolejny bardzo dziękujemy – Kimi to już drugi adoptowany przez nich pies z naszej fundacji! Wszystkiego najlepszego dla całej Waszej gromadki! Dziękujemy!
14. Piri – Również maluszek Piri doczekał się swojego szczęśliwego dnia, który stał się początkiem nowego, dobrego życia. Ten sympatyczny piesek nie martwi się już swoim losem, opuścił bowiem przytulisko i wprowadził się do nowego domu, w którym czekano na niego z otwartymi ramionami i sercami. Zmiana miejsca bardzo szybko wpłynęła na Piriego. Chłopak, gdy tylko poczuł się bezpieczny i akceptowany, od razu otworzył się i pokazał swoją radosną stronę. Uśmiech praktycznie nie schodzi z jego pyszczka i właściwie nie ma się co dziwić. Dziękujemy za przygarnięcie Piriego i życzymy wszystkiego dobrego całej rodzinie!
15. Pepi – Pepi opuściła przytulisko, pomyślnie przeszła planowany zabieg i cieszy się już nowym, spokojnym, wolnym od trosk życiem u boku swoich ludzi. Sunia okazała się zupełnie bezproblemowym, towarzyskim psem, który idealnie odnajduje się w domowych warunkach. Zachowuje się idealnie i jest pełnoprawnym członkiem rodziny. Z całego serca dziękujemy za tę adopcję!
16. Franko – Opiekunowie z domu tymczasowego tak bardzo związali się ze swoim podopiecznym, że nie mogli się pogodzić z myślą o oddaniu go później komuś obcemu. Decyzja w takiej sytuacji mogła być tylko jedna! Franko tym samym zmienił dom tymczasowy na stały nie musząc właściwie nic robić. Nie trzeba było pakować zabawek ani starać się na zapoznaniu, wystarczyło tylko… żyć dalej. Żyj jak najdłużej maluchu! Dziękujemy nowej rodzinie Franko za przytulenie go do serca!
17. Kofik – Małe jest piękne. Ta stara prawda ponownie potwierdziła się w przypadku naszego podopiecznego i aż prosi się, aby dopisać do niej drugą część zdania brzmiącą: „i szybko trafia do domu stałego”. Kofik zdążył wyjechać z przytuliska zanim zaczęliśmy poważnie myśleć o nadchodzącej zimie i szybciutko zadomowił się u swojej nowej rodziny. Dostał od losu bardzo troskliwych, opiekuńczych ludzi, duży dom w ładnej, podmiejskiej okolicy blisko lasu i towarzystwo sympatycznych kotów, które nad wyraz gościnnie potraktowały nowego mieszkańca. Kofik czuje się świetnie w nowym domu, a jego nowi opiekunowie od samego początku nie mieli z nim najmniejszych problemów. Dziękujemy za przygarnięcie naszego mikropieska!
18. Miko – Kudłatość przyciąga kudłatość – takie prawo psiej fizyki sformułowaliśmy na podstawie wydarzeń, które doprowadziły do tego, że Miko nie mieszka już w przytulisku! Trafił do swojego nowego domu, w którym czekał już na niego równie kudłaty choć sporo większy Joko. Dawni koledzy zza krat dzisiaj są współlokatorami i – jak wcześniej – dobrze się dogadują i korzystają z uroków normalnego życia. Pani Joannie i Panu Karolowi dziękujemy serdecznie za dwie adopcje z naszej fundacji i życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!
19. Carmen – Carmen to kolejna szczęściara, która nie będzie musiała spędzać zimy w przytulisku, a zamiast tego będzie spać i odpoczywać w cieple na wygodnym posłaniu. Dziewczynka błyskawicznie przystosowała się do nowych warunków i już po kilku dniach w nowym domu zachowywała się tak, jakby mieszkała w nim od zawsze. Od pierwszej chwili Carmen nie sprawiała problemów w domu, potrafiła grzecznie zostać sama i akceptowała panujące w domu zasady. Na spacerach jest tak samo grzeczna, jak w domu, więc właściwie można śmiało stwierdzić, że ktoś trafił na mały psi ideał! Dziękujemy!
20. Mery – Malutka Mery na szczęście nie musiała długo czekać. Bardzo szybko zauważyli ją ludzie, którzy postanowili zaopiekować się nią i zabrać do siebie do domu. Na początku jako dom tymczasowy, ale szybko stało się jasne – i dla nich i dla Mery – że dziewczynka zostanie już z nimi na zawsze. Mery zamieszkała z cudownymi ludźmi i ich sunią, z którą od pierwszego dnia bardzo się polubiła. Pięknie dziękujemy za adopcję tej uroczej istotki!
21. Alan – Nasz milusiński przystojniaczek w pełni wykorzystał swój naturalny urok, nie tracił czasu i od razu przy pierwszym spotkaniu skradł serca swoich nowych opiekunów, którzy nie musieli długo się zastanawiać przed podjęciem decyzji o zabraniu go do siebie do domu. I w ten oto sposób Alanek został współlokatorem naszej byłej podopiecznej Bejbi (w nowym domu Abi), z którą szybko złapał wspólny język. Psy czują się ze sobą bardzo dobrze, chętnie spędzają razem czas, tak w domu, jak i na spacerach, a nowi opiekunowie nie mają wątpliwości, że przygarnięcie Alana było bardzo dobrą decyzją! My jesteśmy tego samego zdania i z całego serca dziękujemy za uratowanie aż dwóch psów z naszej fundacji!
22. Norman – Po trafieniu pod nasze skrzydła, Norman spędził kilka tygodni w hotelu dla psów po czym z uśmiechem na pyszczku wprowadził się do swojego nowego domu. Poznał już wszystkie kąty w domu i w ogrodzie, i jak na razie zachowuje się doskonale, jak na kulturalnego młodzieńca przystało. Wiemy, że tak już zostanie i nie będzie sprawiał swojej nowej rodzinie żadnych kłopotów, bo to po prostu nie jest w jego stylu. Bardzo dziękujemy za adopcję kolejną adopcję od nas i życzymy wszystkiego najlepszego!
23. Nino – W pięknych okolicznościach przyrody, podczas złotej polskiej jesieni Nino wyruszył do nowego domu, mogąc w końcu rozpocząć własne, dorosłe życie u boku swoich stałych opiekunów. Oprócz zakochanych w nim ludzi, Nino zamieszkał w towarzystwie dwóch kotów, dzięki czemu zawsze będzie miał kogoś do towarzystwa i być może wspólnej zabawy. Wraz z naszym krótkonogim owczarkiem naczekaliśmy się naprawdę długo, ale nie mamy dziś wątpliwości, że było warto. Bardzo dziękujemy za adopcję Nino i życzymy wszystkiego najlepszego na przyszłość!
24. Smoczek – Smoczek przetarł szlaki i jako pierwszy z całej gromadki szczeniaczków Migotki udał się do swojego nowego domu. Przeprowadzkę zniósł dzielnie w czym na pewno pomogła mu Maja – suczka rezydentka, która przywitała malucha wyjątkowo ciepło i troskliwie. Smoczek, już jako Rysio, uwielbia spędzać czas ze swoją nową koleżanką i uczy się od niej na czym polega życie dorosłego psa. Pod okiem tak miłej i delikatnej istoty jak Maja wyrośnie z niego z pewnością równie miły i delikatny piesek. Bardzo dziękujemy i mocno trzymamy kciuki za naszego dojrzewającego malca!
25. Ciapa vel. Klara – Ciapa nie musi się już o nic martwić! Dzięki pani Beacie trafiła na swoje stare lata do domu, który tylko formalnie jest tymczasowym. Dla Ciapy nazewnictwo nie ma zresztą większego znaczenia, ona wie, że jest u siebie, czuje się świetnie i już dawno na dobre się zadomowiła. Dziękujemy za przygarnięcie Ciapy i podarowanie jej domu z prawdziwego zdarzenia!
26. Kodi – U Kodiego nastąpiła wielka zmiana na lepsze. Nie męczy się już w boksie w przytulisku, miał bowiem tyle szczęścia, że zamieszkał pod jednym dachem z naszą podopieczną – Ciapą vel. Klarą. Cudowny i charakterny – tak pisze o nim pani Beata. Zaglądając w te roześmiane i błyszczące oczy trudno mieć wątpliwości co do trafności tej krótkiej charakterystyki. Kodi dobrze dogaduje się z Ciapą, lubią się nawzajem, a dodatkowo łączy ich niewątpliwie zamiłowanie do jedzenia i zauroczenie panią Beatą. My również jesteśmy zauroczeni, ponieważ Kodi jest już kolejnym przygarniętych z naszej fundacji seniorem. Dziękujemy z całego serca za nieustającą pomoc naszym podopiecznym!
27. Filo – Z radością możemy poinformować, że nasz uroczy rudzielec nie musi już męczyć się w przytuliskowym boksie i martwić o swoją przyszłość. Los uśmiechnął się do niego i sprawił, że na jego drodze pojawili się ludzie gotowi otoczyć go należytą troską i opieką. Filo mieszka już w swoim nowym domu, w którym szybko poczuł się jak u siebie. Bardzo dziękujemy za przygarnięcie tego wesołka i podarowanie mu nowego życia!
28. Zuma – Do naszej dziewczynki uśmiechnęło się szczęście, trafiła bowiem na ludzi, którzy bez wahania postanowili otworzyć przed nią swoje serca. Zakochali się w niej od pierwszego wejrzenia i od dłuższego czasu mieszkają sobie razem, jak gdyby nigdy nic. Zumka od pierwszego dnia nie miała problemów z zadomowieniem się w nowych warunkach, od razu zakolegowała się z mieszkającymi już w domu kotami i każdego dnia robiła kolejne postępy. Otrzymała dużo wsparcia od swoich ludzi, dzięki czemu mogła poczuć się bezpiecznie, pewnie i spokojnie, na co zawsze zasługiwała. Bardzo dziękujemy!
29. Sweety – Maleńka Sweety wkroczyła w dorosłe życie z godnym pozazdroszczenia optymizmem i energią. Życie ze szczeniaczkiem to coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, o czym wie każdy, kto kiedyś przyjął do swojej rodziny rosnącego pieska. Wierzymy, że zgodnie z imieniem, z tej puchatej kulki wyrośnie urocza i słodka istota, która będzie wnosiła wiele pozytywnej energii do życia swojej nowej rodziny. Dziękujemy i trzymamy mocno kciuki!
30. Tutti – Rezolutny młodzieniaszek Tutti mieszka już u siebie! Obserwując go i będąc pod wpływem jego niespożytej energii wiedzieliśmy, że kto, jak kto, ale on na pewno nie będzie musiał długo czekać na swój moment. Tak też się stało i Tuttiś zamieszkał ze swoją nową rodziną, w której oprócz zakochanych w nim ludzi mieszka też drugi pies, który podzieli się z maluchem życiowym doświadczeniem i pokaże co to właściwie znaczy być psem. Trzymamy kciuki za Tuttiego, a nowej rodzinie bardzo dziękujemy za przygarnięcie go do siebie!
31. Lala – Piękna i urocza w swym rozczochraniu Lala wygrała w życiowej loterii i opuściła przytulisko udając się do domu. Czekał w nim na nią psi gospodarz Lucek, który z pełną kulturą i gościnnością oprowadził pannę Lalę po wszystkich zakamarkach, wprowadził w zasady domowego życia i przedstawił kociemu współlokatorowi. Będąc pojętną i obytą w świecie, Lala pojęła wszystko w mig i zadomowiła się już na dobre, puszczając w niepamięć przytuliskowy epizod. Dziękujemy za podarowanie Lali nowego życia i wierzymy, że odwdzięczy się ogromem pozytywnej energii!
32. Spinka – Maleńka Spinka (teraz Shila) mieszka już w swoim nowym domu. Bardzo dzielnie zniosła rozstanie z rodzeństwem i przeprowadzkę, a teraz z powodzeniem aklimatyzuje się w nowym otoczeniu. Idzie jej bardzo dobrze, a my wierzymy, że z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepiej. Nowi opiekunowie Shili wspierają ją na każdym kroku i na pewno dołożą wszelkich starań, aby wyrosła z niej mądra i odważna sunia. Nam nie pozostaje już nic innego, jak podziękować i życzyć powodzenia w wychowaniu maludy!
33. Doti – Mały Doti to prawdziwy szczęściarz! Nie dość, że w przytulisku był tylko kilka godzin i pojechał do domu tymczasowego do naszej wolontariuszki Magdy, to szybko wypatrzyła go jego nowa rodzina, więc nasz maluch spakował swoją walizkę, aby święta spędzić już w swoim domu. Mocno trzymamy kciuki za tego rezolutnego młodzieniaszka, choć wiemy, że na pewno sobie poradzi i wniesie wiele radości do życia swoich nowych opiekunów.

Ogromnie dziękujemy rodzinom naszych byłych podopiecznych, że nie straszny im nasz proces adopcyjny, dzięki czemu wspólnie udało nam się naprawić życia tylu psów. DZIĘKUJEMY!

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zdjęć psich szczęśliwców na naszym fanpage’u:

https://www.facebook.com/GlosemZwierzat/posts/3027958917230527?__tn__=K-R