Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Murzynek - nasz podopieczny z wypadku

18 marca 2019 r.

Uwaga: przykre zdjęcia!

Wczorajsze zgłoszenie telefoniczne z Dopiewa pod Poznaniem: „kot z wypadku, chyba ma połamane łapy bo nie może chodzić, przewraca się, pomóżcie”.

Poprosiłyśmy zgłaszającą by zabezpieczyła zwierzę i w 20 minut byłyśmy na miejscu. Dobra wiadomość jest taka, że złamań nie ma. Kot nie może chodzić z innego powodu – został przez coś pogryziony. Zła – stan raczej kiepski. Rany po pogryzieniu okrutne. Z pół litra ropy z krwią się z kota wylało. Smród taki, że co wrażliwsi by zemdleli. Wysoka gorączka. Odwodniony strasznie. Zapchlony, niekastrowany wiejski kocur. Rany wymagają opracowania chirurgicznego. Stan kota wczoraj nie pozwalał na podanie znieczulenia. Najpierw kroplówka i antybiotyki. Dziś badanie krwi i RTG by upewnić się, że tych złamań nie ma. Zabieg opracowania ran prawdopodobnie we wtorek. No i cóż – pozostaje nam prosić – wesprzyjcie naszą walką o kota złotówkami. Wizyta niedzielna w całodobowej lecznicy + szpital (180zł na dobę) + zdjęcie rtg + badania krwi + zabieg + leki. Nie wiemy jak długo kot zostanie w szpitalu.

Prosimy o pomoc.

Oto zbiórka na kota Murzyna (autorką imienia jest jego karmicielka, która zgłosiła telefonicznie, że kot uległ wypadkowi):

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pogryzionykot