Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kolejna kotka w tragicznym stanie pod naszą opieką - Szama

11 czerwca 2019 r.

Tydzień temu otrzymałyśmy zgłoszenie od osoby dokarmiającej koty pod szpitalem na Szamarzewskiego w Poznaniu o kotce ze zdjęcia.

Ponoć zmiana na pyszczku pojawiła się już w grudniu i opiekunowie próbowali leczyć totalnie dziką kotkę wrzucając jej antybiotyki do jedzenia. Oczywiście nie pomogło, a zmiana deformowała pyszczek coraz bardziej. Ostatnio zaczęła lać się krew, więc zgłoszono nam potrzebę pomocy. Po kilku dniach od zastawienia klatki łapki, Szama złapała się.

Po przewiezieniu do całodobowej lecznicy nie dało się jej zbadać z powodu stopnia dzikości, więc przełożono badanie na następny dzień – na oko był to spory guz – albo jakieś zapalenie, albo nowotwór, albo zmiana grzybicza… nie wiadomo. Koszty leczenia i pobytu wstępnie zostały oszacowane na 2200zł.

Następnego dnia potwierdziło się, że kotka jest ciężko obsługiwalna. Lekarz prowadząca powiedziała, że jak będzie musiała mieć przemywane rany to sobie nie poradzimy. Zrobiono jej badanie krwi (są ok) i RTG.
Z RTG wynika, że w tej zmianie nie ma ropy lecz jakaś forma rozpadającej się tanki… Być może zaczęło się to wszystko od zapalenie, zadrapania. Wygląda to jak guz. Ciężko powiedzieć czy nowotwór. Wycinać nie mogą, bo musieliby wycinać 3/4 czaszki. Guz wywiera ucisk na gałkę oczną, nozdrza. Nie ma szans, aby zrobić dren.

Wskazano dalsza diagnostykę aby móc w ogóle wdrożyć jakieś leczenie. Może trzeba będzie wykonać zdjęcia tomografem, może zrobić bakteriologię + cytologię. Lekarz prowadząca będzie konsultować przypadek z innymi lekarzami i zdecydujemy co dalej.

Padło też hasło eutanazji, ale na razie nie bierzemy tej opcji pod uwagę dopóki nie dowiemy się co kotce dolega.

Chcemy Wam pokazać filmik pokazujący SZAMĘ i jej pyszczuś:

https://www.facebook.com/GlosemZwierzat/videos/406730033259446/

Prosimy wesprzyj walkę o zdrowie Szamy złotówkami:

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW