Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Oprócz domów stałych, szukamy też domów tymczasowych

9 lipca 2019 r.

Jaka jest różnica? 
Dom stały adoptuje kota/psa na zawsze, a dom tymczasowy zaprasza go do swojego domu, aby przygotować go do adopcji.

Co oznacza przygotować?
Socjalizować, nauczyć mieszkania w domu z ludźmi, w przypadku kota – załatwiać się w kuwecie. W domu tymczasowym kot poznaje inne zwierzęta, dzieci, uczy się dźwięków i zapachów typowych dla mieszkania z ludźmi. Ale przede wszystkim – uczy się ufać człowiekowi.

Farel bardzo potrzebuje domu tymczasowego.
Trafił do nas z rodzeństwem jako młody, kilkumiesięczny kawaler – dzikawy, syczący, bojący się człowieka. Ponieważ nie miał za bardzo gdzie wrócić, wraz z rodzeństwem został u nas w kociarni gdzie miałyśmy nadzieję go „otworzyć” na ludzi. Jego bracia znaleźli domy tymczasowe, a część z nich docelowe, w których zaufali człowiekowi. Każdy po kolei stał się domowym, przymilnym kotkiem. Każdy z nich przychodzi do ludzi na mizianki, kładą się na kolana. Tylko Farel nie dostał tej szansy. Nie mamy tylu domów tymczasowych.

Jeśli masz „spokojny” dom, czas i cierpliwość – może pomożesz Farelowi się otworzyć i dasz mu szansę na dom stały? Nauka zaufania to przede wszystkim spokój, cisza i umiejętność niewymagania niczego od kota. One po czasie same orientują się, że nic im nie grozi, że są kochane.

Farel znajduje się nadal w kociarni FGZ, gdzie nie ma warunków do socjalizacji. Zastanów się, a gdy się namyślisz napisz do nas: fundacja@glosemzwierzat.pl