Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

30.08.2019 r.

Uratowana przez dobrych ludzi, czeka na prawdziwy dom. Udostępniamy grzecznościowo ogłoszenie i historię kotki:

” Pewnego dnia przez zupełny przypadek byliśmy w okolicach pewnej działki. Nagle naszą uwagę przykuł ruch w wysokiej trawie. Pomyśleliśmy „pewnie kot, albo ptak” i wróciliśmy do swoich zajęć. Jednak znowu coś się poruszyło i tym razem zauważyliśmy jakiś kolorowy pasek owinięty wokół snopka trawy. Zaciekawieni i upewnieni, że jest to kot podeszliśmy bliżej. Okazało się, że do snopka trawy była ciasno przywiązana kotka nie mogąc ruszyć się dalej niż na długość pół metra.

Od razu pojechaliśmy po transporter dla kotki. Złapać ją było ciężko, ponieważ wystraszona próbowała się wyrywać. Ostatecznie udało się i kotka już w transporterze mogąc się obrócić swobodnie odetchnęła z ulgą. Zabraliśmy ją do siebie i od razu daliśmy pić i jeść. Zjadła i wypiła co najmniej 3 dniowe kocie porcje. Po oględzinach wyszło, że kotka była tam przywiązana około 3 dni.

Widać, że była wcześniej kotką domową. Jest zadbana i ma około 2-3 lat, czyli nadal jest bardzo młoda. Jest niezwykle miła i spokojna, łasi się do człowieka miaucząc i mrucząc, przychodzi spać obok nas. Może mieszkać z innymi zwierzętami. Sami mamy psa i kota i dogaduje się z nimi bardzo dobrze.

Kotka jest po zabiegu sterylizacji i szuka ciepłego domu z kochającą rodziną.

Kotkę oddamy razem z przygotowaną przez nas wyprawką oraz chętnie odpowiemy na każde pytanie dotyczące opieki nad kotem.”