Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

18 stycznia 2020 r.

Kilka dni temu media obiegła wiadomość, że w niedziele pod Wrześnią w miejscowości Imileno ktoś wyrzucił przy drodze kilkanaście kotów z samochodu dostawczego. W akcję ratowania zwierząt zaangażowała się Fundacja ALS Pomoc dla Zwierząt, która od niedzieli codziennie próbuje odłowić zdezorientowane zwierzęta. Niestety, cztery koty znaleziono martwe, przejechane przez samochody. Część kotów, która schroniła się na pobliskim drzewie i w polu udało się złapać i zabezpieczyć. Jeden z nich trafił wczoraj do nas…

Oto BOKSER. Imię nieprzypadkowe, gdyż dzieciak ostro walczył o swoje życie z Panią weterynarz, która dokonała wstępnych oględzin kota. Walka była niestrudzona i zakończyła się wynikiem 1-0 dla kota, gdyż Pani doktor została mocno ugryziona i młody teraz przechodzi kwarantanne. Trudno się jednak dziwić, w ostatnich dniach BOKSER przeszedł tak wiele, że każdy by gryzł i bił.

Dziękujemy ALS Pomoc dla Zwierząt, że bez wahania wsiadły w samochód i pojechały w środku nocy szukać wyrzuconych z busa kotów. Przyjmując do siebie Boksera dokładamy skromną cegiełkę do akcji ratowania kotów z Imielna.

P.S. Sprawa porzucenia kotów jest na Policji. Świadek zanotował numery rejestracyjne busa.