Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

27 maja 2020 r.

Piątek trafił do nas pod koniec lutego. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że ten kot ma w sobie ogrom miłości i że jak tylko poczuje się chociaż trochę bezpieczniej, to wyłoni się z niego wielki miziak. Odłowiony jako dzikusek wychowujący się w piwnicy bloku, w której mieszkańcy stawiali trutki i zabijali okienka, by go wypłoszyć.

Dziś możemy śmiało powiedzieć że jest jednym z największych miziaków jakie znamy. Na początku zdystansowany i bardzo zestresowany, dziś otwarty i lubiący towarzystwo. Piątek, chociaż doświadczył ludzkiej niechęci nie zraził się i otworzył serducho na człowieka (a ma je wielkie!). Dziś jest jednym z tych zwierzaków, który lubi bliskość i kiedy najdzie go ochota będzie wskakiwał za człowiekiem na łózko / kanapę i kładł się tuż obok niego, mrucząc na pełen regulator i ugniatając łapkami powietrze (co jest przeurocze). Piątek szuka kontaktu i wychodzi z inicjatywą – wskakuje na kolana, ociera się i sprzedaje baranki, podchodzi do drugiego kota i zaczyna go myć, inicjuje z nim grzeczną zabawę w podgryzanie albo gonitwę. Czasem, kiedy czuje się wyjątkowo dobrze to niczym psiak kładzie się na plecy i pokazuje brzuch, dopraszając się głasków (oczywiście nie po brzuszku!).

Kitku Piątek kocha swoje zabawki: piłkę, myszkę (którą lubi nosić za ogon, jak prawdziwą zwierzynę) i wszelkie szeleszczące wędki. Piątek jest energicznym kotem który uwielbia zabawę. Ma bardzo czujne oko (to sprawne) i świetnie poluje!

Piątek już nie jest tym samym kotem co kiedyś, który schował się w lutym w kąt kanapy i czekał na swój los przerażony do szpiku kości. Dziś, kiedy czuje się już bezpieczniej wyszła z niego jego prawdziwa natura – niesamowitego pieszczocha. Ta mała czarna kulka potrafi okazać człowiekowi wdzięczność i przywiązanie. Piątek to kochający kot i zasługuje na taki dom, który zapewni mu bezpieczeństwo i miłość. Tylko w takich warunkach będzie w stanie być sobą i pozostawić za sobą miesiące spędzone samotnie w piwnicy.

Chcesz przygarnąć Piątka? Przeczytaj jak to zrobić ↙️
https://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

Więcej informacji o Piątku: >>TUTAJ<<