Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

27 maja 2020 r.

Piątek trafił do nas pod koniec lutego. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że ten kot ma w sobie ogrom miłości i że jak tylko poczuje się chociaż trochę bezpieczniej, to wyłoni się z niego wielki miziak. Odłowiony jako dzikusek wychowujący się w piwnicy bloku, w której mieszkańcy stawiali trutki i zabijali okienka, by go wypłoszyć.

Dziś możemy śmiało powiedzieć że jest jednym z największych miziaków jakie znamy. Na początku zdystansowany i bardzo zestresowany, dziś otwarty i lubiący towarzystwo. Piątek, chociaż doświadczył ludzkiej niechęci nie zraził się i otworzył serducho na człowieka (a ma je wielkie!). Dziś jest jednym z tych zwierzaków, który lubi bliskość i kiedy najdzie go ochota będzie wskakiwał za człowiekiem na łózko / kanapę i kładł się tuż obok niego, mrucząc na pełen regulator i ugniatając łapkami powietrze (co jest przeurocze). Piątek szuka kontaktu i wychodzi z inicjatywą – wskakuje na kolana, ociera się i sprzedaje baranki, podchodzi do drugiego kota i zaczyna go myć, inicjuje z nim grzeczną zabawę w podgryzanie albo gonitwę. Czasem, kiedy czuje się wyjątkowo dobrze to niczym psiak kładzie się na plecy i pokazuje brzuch, dopraszając się głasków (oczywiście nie po brzuszku!).

Kitku Piątek kocha swoje zabawki: piłkę, myszkę (którą lubi nosić za ogon, jak prawdziwą zwierzynę) i wszelkie szeleszczące wędki. Piątek jest energicznym kotem który uwielbia zabawę. Ma bardzo czujne oko (to sprawne) i świetnie poluje!

Piątek już nie jest tym samym kotem co kiedyś, który schował się w lutym w kąt kanapy i czekał na swój los przerażony do szpiku kości. Dziś, kiedy czuje się już bezpieczniej wyszła z niego jego prawdziwa natura – niesamowitego pieszczocha. Ta mała czarna kulka potrafi okazać człowiekowi wdzięczność i przywiązanie. Piątek to kochający kot i zasługuje na taki dom, który zapewni mu bezpieczeństwo i miłość. Tylko w takich warunkach będzie w stanie być sobą i pozostawić za sobą miesiące spędzone samotnie w piwnicy.

Chcesz przygarnąć Piątka? Przeczytaj jak to zrobić ↙️
https://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

Więcej informacji o Piątku: >>TUTAJ<<